MHP İl Başkanı Çelik'ten 12 Eylül açıklaması

MHP Gaziantep İl Başkanı Muzaffer Çelik, 12 Eylül 1980 askeri darbesinin yıldönümü dolayısıyla açıklamada bulundu.

MHP İl Başkanı Çelik'ten 12 Eylül açıklaması

MHP Gaziantep İl Başkanı Muzaffer Çelik, 12 Eylül 1980 askeri darbesinin yıldönümü dolayısıyla açıklamada bulundu.

"Bugün 12 Eylül 1980 darbesinin, Eylül’ü Kara Eylül yapan, Türkiye’nin üzerine kara bir bulut gibi çöken o melun günün 38. Yıldönümü." diyen Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Milletimizin özgürlüğüne milletin kurucusu olduğu kurumlarla pranga vurulmak istendiği bu kara günün yıldönümünde, Türk Milleti’nin ifade özgürlüğünün temsilcisi olan siz, değerli basın mensuplarımız önünde Millet adına özgürce konuşabilmek Milliyetçi Hareket Partisi olarak bizim için bir kıvanç ve gurur meselesidir.

12 Eylül Türkiye’nin geleceği ve ilerlemesine kurulmuş hain bir tuzaktır. O gün milletin körpecik evlatları kızıl ve kara emperyalizmin oyunlarına kurban edilmek istenmiştir. Bu hain tuzak sonucunda bir gece uykusundan uyandırılarak ABD’nin çocukları tarafından şehit edilmiş Gaziantep’lişehidimiz Ahmet Kerse’nin şu sözleri bizim 12 Eylül’e bakışımızın özetidir:

“Benim amacım Türkiye’mde fitne, küfür, kızıl emperyalizmin oyunlarını bozmak. Şu cennet vatanı ikinci bir Afganistan gibi kale yaptırmamak içindi. Şimdi Allah ve onun kutlu yolcularına teslim ediyorum.”

Milliyetçi Hareket Partisi olarak Türk Milleti ve siz değerli basın mensupları önünde bir kez daha şunu hatırlatmak isteriz ki, biz her türlü emperyalizmin ülkemiz üzerindeki oyunlarını bozmak, ülkemizi bütün dış güçlerin uzantılarından korumak isteyen o kutlu yolculardan olma yolunda ilerleyeceğiz.

12 Eylül, Milletimizin özgürlüğüne vurulmak istenen ne ilk ne de son darbedir. O gün ABD’nin çocukları kazanmış olduklarını düşünseler de, Liderimiz Devlet Bahçeli’nin o veciz ifadesiyle belirttiği gibi 15 Temmuz’da gayri meşru çocukları kaybetmiş, Millet kendi eli, canı ve malıyla kazandığı özgürlüğünü korumuştur. Milliyetçi Hareket Mensupları olarak bizler de milletimizin açtığı yolda, bu vatanda yeşeren özgürlük, barış, hoşgörü gibi tüm insani değerleri koruma ve geliştirme yolunda el birliğiyle ve var gücümüzle çalışacağız. Muhtaç olduğumuz kudret milletimizin o derin irfanı ve bağımsızlık azmindedir."

Editör: Turgut Bozgeyik

11 Eylül 2018 (Haber Merkezi) 1107

Yorumlar (0)

Yorum Yaz