Muharrem İnce'den Yaşar Okuyan’a dava!

CHP’den ayrılıp parti kuracağı öne sürülen Muharrem İnce, Yaşar Okuyan’a dava açacağını duyurdu.

Muharrem İnce'den Yaşar Okuyan’a dava!

 

CHP’den ayrılıp parti kuracağı öne sürülen Muharrem İnce, parti kurma çalışmalarına dair, “Parti kuracağına turşu kur” diyen eski bakan Yaşar Okuyan’a dava açacağını duyurdu.

CHP’den ayrılıp parti kuracağı öne sürülen Muharrem İnce, eski bakan Yaşar Okuyan’la mahkemelik oluyor.

Yeni parti çalışmasına ilişkin Yaşar Okuyan’ın “Parti kuracağına turşu kur” ifadeleri kullanmasının ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan İnce, “Elbise değiştirir gibi parti değiştiren siyasi mevta Yaşar Okuyan’ın hakkımda söylediği yalan ve iftiralarla ilgili dava açacağım. Her partide yaşama özelliği bulunan bu Yaşar’a yalan ve iftiralarını mahkemede ispat etme hakkı veriyorum” dedi.

OKUYAN NE DEMİŞTİ? 

CHP’nin kurultayının ardından ‘Söz Meclisten İçeri’ adlı programda İnce’nin parti kurma iddialarına ilişkin konuşan Yaşar Okuyan şunları söylemişti:

“Muharrem İnce’yi tanıyorum, yapabilir. Çünkü egosu çok gelişti cumhurbaşkanlığı seçiminde, çok yanlış işler yaptı. En son AKP’nin Ayasofya’da dini pazarlamasına kendini alet etti. Orada senin ne işin var? Cuma namazını sen Yalova’da kıl, başka camide kıl. Oraya niye gidiyorsun? Hoş bir şey değil. Delege de kurultayda ilgisizliğiyle ona tavır koydu gördüğüm kadarıyla. Yapısını bildiğim için böyle bir teşebbüsü olursa hayret etmem. Ama bir tavsiyem şu, parti kuracağına turşu kur kışın daha iyi gelir. Parti kursan ne olacak?”

 

9 Ağustos 2020 (Haber Merkezi) 3726

Yorumlar (0)

Yorum Yaz