Öğrencilere büyük destek

Öğrencilere önemli desteğin verileceği işbirliği protokolü imzalandı.

Öğrencilere büyük destek

 

Gaziantep Valiliği, Şahinbey Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında öğrencilere önemli desteğin verileceği işbirliği protokolü imzalandı. Vali Gül, imza töreninde her yönüyle öğrenciye dokunan bir protokole şahitlik edildiğini kaydetti.

Valilik makamında gerçekleştirilen protokol imza töreninde açıklamada bulunan Vali Gül, “Tarihi bir günün protokolünü imzalayacağız. Gaziantep’teki öğrencilerin %45’i Şahinbey İlçemizde. Dolayısıyla da çok büyük sayıda öğrenciye dokunan bir protokol olacak” dedi.

Protokolün eğitim ve spor alanında öğrencilere çok önemli faydalar sağlayacağına değinen Gül, “Her okulumuzda TÜBİTAK Kitaplığı ve yine her okulumuzun kütüphanesinde temel kaynak diyebileceğimiz kitapların olduğu bir set olmuş olacak. Spor alanında çocuklarımıza sağlanacak imkânlar ile onların çeşitli spor alanlarında ve diğer alanlarda yetenekleri ölçüsünde kendilerini geliştirmelerine katkı sunulacak. Başarıya teşvik kapsamında öğrencilerimiz ödüllendirilecek,kültür gezileri yapmaları sağlanarak ülkesini ve dünyayı bilen bir gelecek yetiştirilecek. Kısaca Milli Eğitim Bakanlığımızın temel politikalarına uygun olarak çalışmalar yürütülecek” ifadelerini kullandı.

100 hayırsever aranıyor

Okul yapımıyla ilgili de 100 tane hayırsever aradıklarını hatırlatan Gül, “ Kendi yapmadığımızı başkasından istemek doğru olmaz. O açıdan da teşekkür ediyoruz. Şahinbey’de ilk adımı Şahinbey Belediyesi atmış oldu. İnşallah diğer hayırseverlerle beraber de tamamlanmış olur. Şahinbey’e, Gaziantep’e ve Türkiye’ye  değer katan bir protokol olması temennisiyle hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ise protokolün Gaziantep’e hayırlı olmasını diledi. Konuşmalar sonrasında Vali Davut Gül, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Özbay arasında protokol imzalandı.

Protokol ile eğitimde başarıyı arttırmak, desteklemek, sportif branşları tanıtmak, milli ve manevi değerlerimizi benimsetmek için dört yıl boyunca eğitime ve spora 250.000.000 milyonluk destek sağlanacak.

Editör: Turgut Bozgeyik

6 Şubat 2020 (Haber Merkezi) 998

Yorumlar (0)

Yorum Yaz