Oğuzeli'nde muhtarlar toplantısı

Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile Oğuzeli ilçesinde muhtarlarla bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundu.

Oğuzeli'nde muhtarlar toplantısı

Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile Oğuzeli ilçesinde muhtarlarla bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundu.

Oğuzeli Belediyesi Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda İdlib şehitleri ve tüm şehitlere rahmet dileyereksözlerine başlayan Gül, Türkiye’nin Suriye’de bulunma sebebinin kendi sınır güvenliğini korumak olduğunu anımsattı. Gül, “Buülkede, bu topraklarda bağımsız bir şekilde yaşamak için 100 yıl önce, Antep Savunmasında olduğu gibi yine aynı sebeple şehit veriyoruz. Bizim Suriye’de, İdlib’te olma amacımız, sınırımızda kukla devletçikler kurulmasına engel olmak. Biz orada olmadığımız zaman kendi sınırlarımızı muhafaza edemeyiz, orada kurulacak bir devletçiğe müdahale edemeyiz. Bunu en iyi Gaziantep, Adana, Şanlıurfa, Ankara biliyor. Suriye’deki güvenli bölgeyi oluşturmadan önce bizim topraklarımızda bomba patladı, saldırı oldu. O açıdan bizim Suriye’de olma amacımız mecburiyet. Bu topraklarda barış, kardeşlik içerisinde yaşayabilmemiz için etrafımızdaki terör unsurlarını bertaraf etmemiz lazım.  Bize düşen görev saflarımızı daha çok sıklaştırmak, birbirimizi daha çok sevmek, birbirimizin farlılıklarını zenginlik olarak görmek.  Bu ülkede yaşayan herkes neye inanırsa inansın, hangi siyasi görüşte olursa olsun,  mezhebi, meşrebi,  dili, dini ne olursa olsun bu bayrağın, bu ülkenin birliğine, bütünlüğüne inanıyorsa, bu anlamda aynı hedefe doğru hareket ediyorsa birbirinden bir üstünlüğü yoktur. O açıdan birbirimizi daha çok seveceğiz, birbirimize daha çok kenetleneceğiz, bayrağımızın, ülkemizin ve milletimizin ilelebet payidar olması için çok çalışacağız.  Düşmanlara karşı da eniyi caydırıcı olan bizim birliğimizin bütünlüğümüzün muhafaza edilmesidir, birliğimiz bütünlüğümüz muhafaza edildiği müddetçe en iyi mücadeleyi yapmış oluruz” ifadelerini kullandı.

Toplantı sonrasında Oğuzeli’nde bir takım incelemelerde bulunan Vali Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin’in ilk durağı ilçeye kazandırılacak olan Ezogelin Barak Kültür Merkezi oldu. Barak kültürünün yaşatılacağı merkez hakkında Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç’tan bilgi alan Gül, merkezde Gaziantep’in önemli bir değerinin yaşatılacağına işaret etti.

ZiyaretlerineDokuzyol İlkokulu ve Ortaokulu ile devam eden Gül ve Şahin, burada öğrenci ve öğretmenlerle bir süre sohbet etti.

Delikli Tepe Seyir Terası ile bir başka Oğuzeli…

Oğuzeli ilçesinde yapımı devam eden Delikli Tepe Seyir Terasında yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Vali Gül ve Başkan Şahin, at biniciliği, okçuluk eğitim ve birçok yöresel ürünün satışının yapılacağı tesis hakkında bilgi aldı.

Gül ve Şahin’in ilçe ziyareti, tohum/fide üretim merkezi ve sebze kurutma tesisini içeren Tarımsal Üretim Merkezi, Tarım Okulu, yapımı devam eden yüzme havuzu inşaatı ve Gaziantep’te bulunan termal sıcak su alanı incelemeleri ile sona erdi.

Editör: Turgut Bozgeyik

24 Şubat 2020 (Haber Merkezi) 1061

Yorumlar (0)

Yorum Yaz