Öksüz mehmetçiğin gözyaşları yürek dağladı

Sivas'ta acemi eğitimlerini tamamlayan 2 bin 372 Mehmetçik, düzenlenen törenle yemin etti. Tören sonrası aileler askerlerle buluşup kucaklaştı.

Öksüz mehmetçiğin gözyaşları yürek dağladı

Sivas'ta acemi eğitimlerini tamamlayan 2 bin 372 Mehmetçik, düzenlenen törenle yemin etti. Tören sonrası aileler askerlerle buluşup kucaklaştı. O esnada alanda kimsesi olmayan öksüz bir asker ise, üzüntüsünü daha fazla saklayamayıp gözyaşlarına boğuldu. Askerin bu durumunu gören bir kadın, "Ben de senin annenim" diyerek askere sarılıp onu teselli etti. O anları gören diğer vatandaşlar da gözyaşlarını tutamadı.

5’inci Piyade Eğitim Tugayı General Şükrü Kanatlı Kışlası’nda eğitimlerini tamamlayan 1999/3 tertip 1’inci kademe askerler için yemin töreni düzenlendi. 

“BEN DE SENİN ANNENİM”

Konuşmanın ardından geçit töreni yapıldı. Törenin bitiminde askerlerin aileleriyle buluşması sırasında duygusal anlar yaşadı. Bu sırada diğer arkadaşlarının ailesine sarıldığı gören bir asker ise çömelerek ağlamaya başladı. Annesinin vefat ettiği öğrenilen asker, bir süre gözyaşı döktü. Askerin gözyaşı döktüğünü gören bir aile, yanına giderek teselli etmeye çalıştı. Oğlunun yemin töreni için alana gelen bir kadın ise, “Ben de senin annenim” diyerek ağlayan askere sarıldı.

(Kaynak: Sözcü)

https://www.youtube.com/channel/UCUS10fdomKzRNgFg3wqtEMg?view_as=subscriber

9 Ağustos 2019 (Haber Merkezi) 3366

Yorumlar (0)

Yorum Yaz