USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Eğitim

‘Okuyan Çocuk Şenliği’ fuarı düzenlenecek

Şahinbey Belediyesi 18 yazar 58 yayın evinin katılacağı ‘Okuyan Çocuk Şenliği’ fuarı düzenleyecek.

‘Okuyan Çocuk Şenliği’ fuarı düzenlenecek
09-01-2022 18:23
Google News

Şahinbey Belediyesi gençlerin ve çocukların okuma alışkanlığı kazanması, ara tatillerini verimli geçirmeleri için 18 yazar 58 yayın evinin katılacağı ‘Okuyan Çocuk Şenliği’ fuarı düzenleyecek.

Gaziantep Valiliği Şahinbey Kaymakamlığı, Şahinbey Belediyesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, tarafından 22-30 Ocak tarihleri arasında çocuklara kapılarını açacak çocuk şenliği kitap fuarı işbirliği, protokolü imzalandı. Gaziantep Valiliği’nde düzenlenen protokol törenine Gaziantep Valisi Davut Gül, Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın ve İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe katıldı.

ÇOCUK DOSTU BİR KENTİZ

Gaziantep Valisi Davut Gül, daha önce düzenlenen fuarın çok başarılı geçtiğini belirterek “Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na çok teşekkür ediyoruz. Çok güzel bir kongre merkezi var. Bu Kongre Merkezi’nin de olabildiğince verimli kullanılması gerekiyor. Daha önce düzenlenen kitap fuarı çok başarılı geçti. Hemşehrilerimizin ilgisi ve dışarıdaki yansımaları ile bunu çok rahat görüyoruz. Biz çocuk dostu bir kentiz. İnşallah bu ara tatilde de çocuklarımızın kitap ve şenlikle buluşacağı bir etkinlik olacak. Düzenlenecek şenlikte çocuklarımızın sevdiği sinema ve tiyatro etkinlikleri düzenlenecek. Bu organizasyonu düzenleyen Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu ve ekibine destek olan Şahinbey Kaymakamımıza, Üniversitelerimize ve İl Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyorum” dedi.

ÇOCUKLARIMIZ TATİLLERİNİ DAHA VERİMLİ GEÇİRECEK

Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin, çocukların ara tatillerini düzenlenecek etkinlikler daha verimli geçireceğini belirterek “Şahinbey Belediyemizin 2 ay önce gerçekleştirdiği kitap fuarı etkinliği ilçemizde çocuklarımızın kitaplarla buluşmasını sağlamıştır. Bu etkinlikte çocuklarımızın ara tatilini daha etkin ve daha verimli geçirmelerini sağlayacak. Şahinbey Belediyemize böyle bir etkinlik düzenlediği için teşekkür ediyorum” dedi.

ÇOCUKLARIMIZA OKUMAYI SEVDİRMEK İSTİYORUZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu gençlerin ve çocukların kitap okuma alışkanlığı kazanması için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirterek “Ben Okuyorum Gaziantep Okuyor Projesi’ne destek olmak, gençlerimize, çocuklarımıza ve insanlarımıza kitap okumayı sevdirmek için yaklaşık 2,5 ay önce kitap fuarı düzenlemiştik. Valimiz o dönemde bu etkinliği yıl içerisine yayarak yenilerinin yapılmasını istemişti. Şahinbey Belediyesi olarak ara tatili değerlendirip, çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, beceri atölyeleri ve müzikallerle bunu desteklemek için ‘Okuyan Çocuk Şenliği’ başlığı altında kitap fuarı düzenleyeceğiz. Düzenleyeceğimiz fuara 18 yazar 58  yayınevi katılacak. Düzenlenecek etkinliğin içerisinde 3 müzikal, 4 sinema ve 2 tiyatro gösterimi sunulacak. Ayrıca çocukların eğlenmesi için 7 tane şişme oyun grubu, 9 tane atölye ve oyun alanları oluşturacağız. Bu projeye desteklerinden dolayı Valimiz Sayın Davut Gül’e, Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin’e, Rektörlerimize ve İl Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyorum ” dedi.

HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ

(HKÜ) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, düzenlenen etkinliğin içerisinde olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Sayın Valimizin önderliğinde daha önce çok başarılı bir kitap fuarı düzenlendi. Bunun temalanarak çocuklar içinde yapılması kararlaştırılmıştı. Biz deHasan Kalyoncu Üniversitesi olarak ilgili bölümlerimizi yönlendirerek, daha önce olduğu gibi Şahinbey Belediyemize ve şehrimize her türlü desteği vermek istiyoruz. Bu protokolde olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Etkinliğin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

GAÜN OLARAK DESTEĞE HAZIRIZ

(GAÜN) Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, düzenlenecek olan ‘Okuyan Çocuk Şenliğine’ her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirterek  “Şahinbey Kaymakamlığı ve Şahinbey Belediyesi’nin öncülüğünde düzenlenen bu okuma etkinliğine ve şenliğine Gaziantep Üniversitesi olarak her türlü desteği vermeye söz veriyoruz. Bu anlamda elimizden gelen her şeyi yapacağız. Etkinliğin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

ZENGİN BİR ARA TATİL OLACAK

İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe çocuklar için çok eğlenceli bir ara tatil olacağını belirterek, “Gaziantep Valiliğimizin önderliğinde, Şahinbey Belediyemizin düzenlediği muhteşem bir protokol imzaladık. Yapılacak etkinliklerle çok zengin bir ara tatil geçireceğiz. Bizlere bu imkanı sağladığı için Gaziantep Valimiz Davut Gül’e ve tüm paydaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün Karikatürü