Gaziantep'te bebeğini öldüren cani anne tutuklandı!

Gaziantep'te yaklaşık 6 yıl önce doğurduğu bebeğini boğduktan sonra evinin bodrumuna gömen kadın ile erkek kardeşi gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen cani anne tutuklandı.

Gaziantep'te bebeğini öldüren cani anne tutuklandı!

Gaziantep'te yaklaşık 6 yıl önce doğurduğu bebeğini boğduktan sonra evinin bodrumuna gömen kadın ile erkek kardeşi gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen cani anne tutuklandı. Erkek kardeşin 6 yıl sonra çektiği vicdan azabına dayanamayarak kendisini ve ablasını ihbar ettiği ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'ne başvuran M.B, yaklaşık 6 yıl önce doğum yapan kız kardeşi F.B'nin (22), evlerinin tuvaletinde dünyaya getirdiği kız bebeği, boğduktan sonra bodruma gömdüğünü iddia etti.

Polis ekipleri, Şehitkamil ilçesi Kayaönü Mahallesi'ndeki evin bodrum katında yapılan kazı çalışması sonucu bebeğe ait olduğu sanılan kemik parçaları bulundu. Kemik parçaları incelenmek üzere Adli Tıp Kurumuna gönderildi. F.B. ile ona yardım ettiği öne sürülen erkek kardeşi M.B. gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen cani anne tutuklandı.

VİCDAN AZABINA DAYANAMADI İHBAR ETTİ

İddiaya göre, Gaziantep'te 2013 yılında yaşanan olayda, 16 yaşında olan ve tekstil atölyesinde çalışan Fatma B, buradaki patronu F.H. ile girdiği yasak ilişki sonucu hamile kaldı. Evde doğum yapan Fatma B, bebeğini göbek bağı ile boğarak öldü. Cesedin kokmaması için 3 gün boyunca evdeki buzdolabında bebeğini saklayan Fatma B, o zamanlar 14 yaşında olan kardeşi Mehmet A'dan yardım istedi. Annenin talebi üzerine Mehmet A, çocuğun cesedini evin bodrumuna gömdü. Yaşanan feci olayın ardından 6 yıl sonra Mehmet A, çektiği vicdan azabına dayanamayarak, Şehitkamil Emniyet Müdürlüğü'ne giderek, kendisini ve ablasını ihbar etti.

9 Nisan 2019 (Haber Merkezi) 1855

Yorumlar (0)

Yorum Yaz