Psikoloji Gündeminin Teması: Ergenlik

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Psikoloji Bölümü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Psikoloji Gündemi”nin 14.’sü gerçekleştirildi.

Psikoloji Gündeminin Teması: Ergenlik

 

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Psikoloji Bölümü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Psikoloji Gündemi”nin 14.’sü gerçekleştirildi. Şehitkâmil Kültür ve Kongre Merkezinde (ŞKM) düzenlenen sempozyumun bu kez konusu “Ergenlik” oldu.

“SEMPOZYUMLARIN UZUN SÜRE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ NADİR BİR DURUM”

Gaziantep ve çevre illerden psikologların, psikolojik danışmanların, rehber öğretmenlerin ve HKÜ Öğrencilerinin büyük ilgi gösterdiği sempozyumda, ergenlik konusu tüm detaylarıyla ele alındı. Alanında uzman konuşmacıların sunumlarını gerçekleştirdiği programın açılış konuşmasını, HKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Tunç yaptı. Sempozyumlarınuzun süre sürdürülebilirliği nadir bir durum olduğunu söyleyen Tunç :”İlk psikoloji gündeminden itibaren bizi takip eden yaklaşık 150-200 arkadaşımızın olduğunu değerli akademisyenlerimiz belirtti. Bu durumun uzun yıllar devam etmesini temenni ediyorum. Bugünkü programda da çok değerli konuşmacılarımız sizlere yapacağı konuşmalarla çok değerli katkılar yapacaklardır. Ben sempozyuma katkı sunan emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“ERGENLİK” TÜM YÖNÜYLE ELE ALINDI

Bilimsel içeriği ve birbirinden değerli konuşmacıların sunumuylakatılımcıların dikkatini çeken sempozyumda; “İçsel Aile Sistemleri Modelinin Ergenlerde Uygulanması”, Dr. Öğr. Üyesi Zeliha Babayiğit,“Doğruların” Gazabından, Metaforun Gücüne;  Ergenlere Yaklaşımda KGT-D Modeli” Dr. Öğr. Üyesi Hasan Turan Karatepe, “i-Nesli ve Dijital Minimalizm Uygulamaları  Uzm. Klinik Psikolog Gökhan Ergür” ve “Ergenlerde Antisosyal Davranışlar ve Çözüm Yolları” Dr. Öğr. Üyesi Burcu Uysal tarafından yapılan sunumlarla gerçekleştirildi.

Ergenliğin tüm yönleriyle ele alındığı programa yoğun ilgi gösteren öğrenciler, sempozyumun gerçekleşmesinden duydukları memnuniyeti belirtti. Bilimsel içeriğiyle uzman konuşmacıların detaylı bir biçimde sunumlarını gerçekleştirdikleri sempozyum, konuşmacılara verilen plaket takdimi ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Editör: Turgut Bozgeyik

29 Kasım 2019 (Haber Merkezi) 1116

Yorumlar (0)

Yorum Yaz