Rusya yapımı başka askeri ürünler de sevk edebiliriz

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye'ye başka modern Rusya yapımı askeri ürünler sevk etme projelerinin de olduğunu söyledi.

Rusya yapımı başka askeri ürünler de sevk edebiliriz

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye ile askeri-teknik alanda iş birliğinin devam ettiğini belirterek, "Gündemimizde askeri-teknik iş birliğinin yanı sıra S-400 sistemlerinin Türkiye'ye sevkiyatının tamamlanması var" dedi. Putin, Türkiye'ye başka modern Rusya yapımı askeri ürünler sevk etme projelerinin de olduğunu söyledi.

8. Üst Düzey İşbirliği Konseyi toplantısına katılmak için Moskova'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya lideri Vladimir Putin'in baş başa görüşmesi sona erdi.

Kremlin Sarayı'nda basına kapalı gerçekleştirilen görüşme 2 saat 15 dakika sürdü. Görüşmenin ardından kameraların karşısına geçen liderler, basın mensuplarına açıklamalarda bulundular.

"Ülkelerimiz arasındaki askeri-teknik işbirliğini güçlendirmek için görevler var önümüzde" diyen Rusya lideri Putin, "Türkiye'ye S-400 hava savunma sistemi sevkiyatı anlaşmasının gerçekleştirip tamamlanması, ikili ilişkilerdeki önceliğimiz. Türkiye ile gündemimizde, bu ülkeye başka modern Rusya yapımı askeri ürünler sevk etme projelerimiz de var." dedi.

8 Nisan 2019 (Haber Merkezi) 1386

Yorumlar (0)

Yorum Yaz