Şahinbey meclisinde Ispartalı firma tartışması

Şahinbey Belediye Meclisi Aralık ayı 2.Birleşim Toplantısında söz alan Uğur Kalkan, Şahinbey Belediyesi tarafından pazarlık usulü ile ihale edilen Eski Garajlar Bölgesi’nde Mimari Alan Hazırlama Projesinin neden Gaziantepli firmalara verilmediğini sordu.

Şahinbey meclisinde Ispartalı firma tartışması

“Gaziantep’te mimar mı yok?”

Şahinbey Belediye Meclisi Aralık ayı 2.Birleşim Toplantısında söz alan Uğur Kalkan, Şahinbey Belediyesi tarafından pazarlık usulü ile ihale edilen Eski Garajlar Bölgesi’nde Mimari Alan Hazırlama Projesinin neden Gaziantepli firmalara verilmediğini sordu. Kalkan, “Gaziantep’in mühendisi, mimarı bitti mi projeyi Isparta firmasına yaptırıyorsunuz?” diye sordu.

NEDEN ISPARTA?

Mecliste söz alan meclis üyesi Uğur Kalkan, Eski Garajlar Bölgesi’nde Mimari Alan Hazırlama Projesinin neden Gaziantepli firmalara verilmediğini sordu. Kalkan, “Eski Garajlar Bölgesi ile ilgili Mimari Alan Projesi yapım işi Ispartalı bir firmaya verilmiş. İlgili proje her zaman olduğu gibi pazarlık usulü ile Ispartalı firmaya yaptırılmış. Gaziantep’in mühendisi, mimarı bitti mi projeyi Isparta firmasına yaptırıyorsunuz? Gaziantepli mimar ve mühendisler de bu işi yapabilecek bilgi birikimine sahipler” şeklinde konuştu.

“PROJEYİ ALANLARDA BU MEMLEKETİN İNSANI”

Kalkan’a cevap veren Şahinbey Belediye Başkanvekili Birol Ülger, “Belediye tarafından açılan ihalelerle ilgili yurtdışından bile firmalar teklifler geliyor. Gaziantep’teki mimar ve mühendislerle de muhakkak irtibata geçilmiştir ama işi yaptırdığımız kişiler de bu memleketin insanları sonuçta” diye konuştu

7 Aralık 2018 (Haber Merkezi) 1179

Yorumlar (0)

Yorum Yaz