Şahin'in 'Tam bir deli' dediği Rektör konuştu!

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin "Tam bir deli" diyerek rektörü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a şikayet etmişti.

Şahin'in 'Tam bir deli' dediği Rektör konuştu!

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin "Tam bir deli" diyerek rektörü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a şikayet etmişti.

Odatv'de yer alan habere göre, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, Sedat Peker'e yakın isimlerden Hasip Şahin'le çektirdiği fotoğrafa da yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 25 Aralık'taki Gaziantep ziyareti sırasında Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in tartışma yaratan sözleri ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fatma Şahin'e Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın'ı sordu ve Fatma Şahin “Çok kötü, çok kötü; tam bir deli” sözleri kameralara yansıdı. 

(Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın)

REKTÖRÜ GAZİANTEP'E SORDULAR

Odatv önce kentte rektörü araştırdı. Kentin ileri gelenlerinin rektör hakkındaki görüşlerini dinledi. Her kesimden isimler rektör konusunda Belediye Başkanı Fatma Şahin ile hemfikir... Kentte rektör hakkında olumlu görüş bildiren pek çıkmadı. Ardından da rektörü aradık. 

REKTÖRE SORDULAR

Odatv'nin Fatma Şahin'in sözlerini sorduğu Rektör Arif Özaydın "Ben ilgilenmiyorum bunlarla ben hocayım ya. Öğretim üyeliğime hocalığıma devam edeceğim. Kim ne derse desin" dedi. 

Konuşmanın devamında Arif Özaydın’a organize suç örgütü lider olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı çıkartılan Sedat Peker’e yakın isimlerden Hasip Şahin ile fotoğraflarını sorduk.

- Siz Hasip Şahin ile görüştünüz mü? 

Tanımam ben, tanımam. Ben düzgün bir öğretim üyesiyim. Tanımam bilmem kimdir nedir. 

(En soldaki Hasip Şahin en sağdaki Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın)

Fotoğrafınız var ama?

- Çekerler fotoğrafı, ben bilmem benim iznim yok, tanımam etmem.

Karşılıklı oturup konuşuyorsunuz?

- Hayır hayır sizle de konuşuyoruz sizle de çekseler ne olur. Yani biz insanız... Tanımam, etmem... İlişkimiz olmadı ben öğretim üyesiyim, dürüstçe namusluca hizmet etmeye çalışıyoruz. İlişkim yok, yani seninle de konuştuk şimdi fotoğrafımızı çekseler ne olur? Ben tanımam etmem. Ben hocayım işimize bakacağız. Öğrenci yetiştirmeye devam edeceğiz. 

 

 

(Hazar Şahsuvar - Odatv.com)

24 Ocak 2022 (Haber Merkezi) 5111

Yorumlar (0)

Yorum Yaz