Şahsuvaroğlu Gaziantep'te servis noktası açtı

Şahsuvaroğlu Otomotiv, satış performansının yanı sıra servis noktaları ve bayi ağıyla da Türkiye çapındaki büyümesini sürdürüyor.

Şahsuvaroğlu Gaziantep'te servis noktası açtı

1966 yılından bu yana dünya devlerinin Türkiye temsilciliğini üstlenerek tek başına marka olmayı başaran Şahsuvaroğlu Otomotiv, satış performansının yanı sıra servis noktaları ve bayi ağıyla da Türkiye çapındaki büyümesini sürdürüyor. Geçtiğimiz yılı yüzde 485 büyüme ile kapatan şirket, bu sene servis ve bayi ağını genişletmeye odaklandı.  İlk etapta Gaziantep’te 45’inci servis noktasını faaliyete geçirdi. Bu senenin sonuna kadar yeni servis noktalarını bünyesine ekleyecek

Geçtiğimiz yıl 5 yeni bayilik açarak bayi sayısını 25’e çıkaran şirket, bu sene biri Mardin’de diğeri Van’da olmak üzere 2 yeni bayilik vererek bayi ağını da genişletecek.

2007’den bu yana Güney Koreli SsangYong’un, 2016’dan beri de ise Çin’in en büyük otomotiv devlerinden DFSK’nın Türkiye’deki tek temsilcisi olan Şahsuvaroğlu Otomotiv, kendi adını taşıyan 12 şubesi, 25 bayisi ve Gaziantep ile birlikte 45’e ulaşan servis noktası ile Türkiye’nin her noktasına ulaşıyor. Türkiye’de hem distribütör hem de perakende otomobil satıcısı konumuyla oldukça avantajlı bir pozisyonda yer alan şirket, şube, bayi ve servis noktası ağını giderek güçlendiriyor.

Bu sene Türkiye yollarına kazandıracağı 4 yeni elektrikli modelle elektrikli otomobil atağı başlatan Şahsuvaroğlu Otomotiv, yeni modellerin satış, pazarlama ve servis faaliyetlerine yönelik altyapı çalışmalarını hızlandırdı. Türkiye’nin dört bir yanından yeni servis noktası talebi alan şirket, bu senenin ilk servis noktasını Gaziantep’te faaliyete geçirdi. Böylece Türkiye çapında 45 servis noktasına ulaştı.

Gelen talep, harekete geçirdi

Şahsuvaroğlu Otomotiv olarak yeni servis noktaları konusunda ciddi talepler aldıklarını, bu talep karşısında bu alanı da geliştirmek adına harekete geçtiklerini vurgulayan Şahsuvaroğlu Otomotiv Genel Müdür Yardımcısı Yunus Şahsuvaroğlu, “Gaziantep’te hizmete sunduğumuz servis noktamız, bu hareketin başlama vuruşu oldu. Gaziantep’i de stratejik noktalarımız arasına kattık. Bu sene servis noktalarımızın yanı sıra bayi ağımızı da genişletmeye odaklanacağız. Şu an 25 bayimiz bulunuyor. Geçen sene pandemiye rağmen yakaladığımız yüksek satış performansıyla 5 yeni bayilik açtık.

Bu sene de ilk etapta, 2’nci çeyrekte biri Mardin’de diğeri Van’da olmak üzere 2 yeni bayilik vereceğiz. Yıl sonuna kadar vereceğimiz 3 ilave bayilikte yılı 5 yeni bayi ile kapatacağız. Gaziantep ile birlikte 45’e ulaşan servis noktamızın arasına yenilerini eklemek üzere çalışmalarımıza devem edeceğiz” dedi.

Şahsuvaroğlu Otomotiv Hakkında

Faaliyetlerine 1966 yılında, Erzurum’da traktör ve yedek parça satışı ile başlayan Şahsuvaroğlu Grup, 2000’li yıllara kadar başta Erzurum ve İstanbul olmak üzere çok sayıda bölgede çeşitli farklı markaların bayiliğini üstlenmiştir. Bu dönemde temsilcisi olduğu tüm markaların bayi satış adetleri sıralamasında, Türkiye genelinde ilk 3 içerisinde yer almıştır. Bu süreçte temsil ettiği markalara; Türkiye’de ilk yol yardım hizmeti, ilk interaktif servis hizmeti ve ilk masa başında kredi verme hizmeti sunarak satışlara büyük bir ivme kazandırmıştır.

1966 yılından bu yana edindiği köklü tecrübe ışığında gerçekleştirdiği inovatif çalışmalar ve markalarına kazandırdığı değerlerle uluslararası markaların da distribütörlüğünü üstlenmiştir. 2007’de Güney Koreli SsangYong’un, 2016 yılında ise Çin’in en büyük otomotiv devlerinden Sokon Grubu ile Çin hükümetinin kurduğu Sokon ve Dong Feng ortaklığının iştiraki DFSK markasının Türkiye distribütörlüğünü almıştır. Her iki markanın ürünlerinin, Türk otomotiv sektöründeki tek temsilcisi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

11 Nisan 2021 (Haber Merkezi) 1123

Yorumlar (0)

Yorum Yaz