Sanko'da bayrak Adil Konukoğlu'nda...

Sanko Holding Yönetim Kurulu başkanlığına Adil Sani Konukoğlu getirildi.

Sanko'da bayrak Adil Konukoğlu'nda...

Zeki Konukoğlu’nun ardından Sanko Holding Yönetim Kurulu başkanlığına gelen Adil Sani Konukoğlu, 6 yıl boyunca holding çatısı altındaki şirket ve sektörlerin dijital dönüşümüne ve yeni teknolojilere adapte olmasına yön verecek projelere odaklanacak.

"Dönüşüm sürecini gençlerimizle kurgulayacağız"

Platin Dergisi'nden Bahar Selin Akgün'e konuşan Adil Sani Konukoğlu, "Dönüşüm sürecini gençlerimizle kurgulayacağız" dedi.

Holding bünyesinde görev yapan beşinci kuşak temsilcilerine bu konuyla ilgili önemli bir sorumluluk veren Konukoğlu, bu gençlerin profesyonellerin de desteğini alarak yapay zeka, makine öğrenmesi ve dijitalleşme gibi farklı başlıklarda holdingi geleceğe taşıyacak inovatif süreçlere yöneldiklerini belirtiyor.

YATIRIMA DEVAM, TAVİZ YOK

Covid-19'un etkilerini yaşadığımız ve ‘yeni normal’ olarak adlandırılan bu dönemde 2020 yol haritasını anlatan Konukoğlu, şöyle konuştu:

SANKO Holding; tekstil, çimento, enerji ve ambalaj olarak 4 ana sektöre odaklanmış durumda... Ama genel olarak bakıldığında 11 farklı sektörde ve taşeronlarla birlikte 14 bin çalışana sahibiz. 100’ün üzerinde ülkeye ihracat yapıyoruz. En önemli pazarımız ise Avrupa… Özellikle tekstil ayağında tüm dünyaya yayılmış bir ağımız var. 20’nin üzerinde ülkede ofisimiz ve temsilcilerimiz bulunuyor. 2020 yılında yönetim kurulu başkanlığını devralacağım için 2019’dan bu yana bütçe adına sıkı bir çalışma içerisindeydik. Ama beklentimiz böyle bir pandemi ile karşılaşmak değildi. Farklı projelerimiz için 250 milyon dolar yatırım öngörmüştük. Bu yatırımı devam ettireceğiz ve taviz vermeyeceğiz. Üçüncü ve dördüncü çeyrekten umutluyum. 

BAYRAĞI DEVRALDI

Holdingde, yeni kuşakların önünü açmak amacıyla 65 yaşına gelen başkan emekli oluyor. Adını temellerini atan merhum sanayici Sani Konukoğlu'ndan alan SANKO'da Abdulkadir Konukoğlu 20 yıl başkanlık yaptıktan sonra "gençlerinin önünü açmak" için emekli olmuş, yerine kardeşi Zeki Konukoğlu gelmişti.

6 YIL SONRA GÖREVİ DEVREDECEK

6 yıl başkanlıktan sonra 65 yaş kuralı nedeniyle görevi devreden Zeki Konukoğlu'nun yerine gelen Adil Sani Konukoğlu da 6 yıl sonra görevini devredecek. SANKO Holding'de, geçen yıllarda Abdulkadir Konukoğlu'nun "Koltuğu vefat ile terk etmemek gerekir. Büyükler ayrılıp görevi gençlere bırakmalı ve deneyimlerini onlarla paylaşmalı. Vazifelerinden biri de arkalarından gelenleri bu makamlara yetiştirmek olmalı" ilkesinden hareket edilerek yönetim kurulu başkanının 65 yaşında emekli olması kararı alınmıştı.

3 Temmuz 2020 (Haber Merkezi) 1672

Yorumlar (0)

Yorum Yaz