ŞANLIDER’in yeni Başkanı Hakkı Kılıç oldu

Gaziantep Şanlıurfalılar Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ŞANLIDER) 4. Olağan genel kurulunu gerçekleştirdi.

ŞANLIDER’in yeni Başkanı Hakkı Kılıç oldu

 

Gaziantep Şanlıurfalılar Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ŞANLIDER) 4. Olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Mustafa İsmet Erdoğan’ın tüzük kuralları gereği yeniden aday olmadığı kongrede işadamı Hakkı Kılıç, tek liste ile başkanlığına seçildi.

ŞANLIDER Olağan Genel Kurulu, dernek merkezinde kurucu üyelerin de aralarında bulunduğu çok sayıda üye ve Şanlıurfalının katılımıyla gerçekleşti. 3 dönem kuralı nedeniyle yeniden aday olmayan Başkan Mustafa İsmet Erdoğan, uzun bir istişare sürecinin ardından kurulan derneğin 10 yılı geride bıraktığını anımsatarak, “Bugün geldiğimiz noktada hemşerilerimiz arasında birlik ve beraberliği sağlama, hemşerilerimizin kentin yaşam kalitesinin arttırılmasına yönelik çalışmalar gerçekleştirdik. Derneğimizin kuruluşunu 1000 kişilik bir toplantıyla yapmıştık. Farklı ekonomik ve sosyal kesimlere mensup üyelerimizin katımıyla, birlik içinde önemli mesafeler aldık. Bugün gelinen noktada ŞANLIDER artık bu kent yaşamında varlığını hissettiren önemli bir sivil toplum kuruluşu haline geldi. Bugünlere gelmemizde yönetimdeki arkadaşlarımızın ve üyelerimizin ayrı ayrı emekleri var. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tüzük gereği yeniden aday olmuyorum. Tüzüğün de ötesinde kendi aramızda görev değişiminin olması gerekiyor. Bundan sonra yine eskiden olduğu gibi bir ŞANLIDER gönüllüsü olarak derneğimize ve hemşerilerimize hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

Tek liste ile yönetim kurulu başkanlığına aday olan Hakkı Kılıç ise, yönetim kurulu ve üyelerin kendisine duyduğu güvene layık olmaya çalışacağını belirterek, “Kuruluşundan beri ŞANLIDER’deyim. Buradaki görevimiz ne olursa olsun farkımız yok. Yönetim kurulu ve üyelerimizle istişare halinde olarak derneğimizi daha iyi yerlere getirmek için çalışacağız. Bugüne kadar başkanımızın büyük emekleri ve katkıları oldu. Bundan sonra da birlikte mücadele edeceğiz. Önümüzdeki günlerde görev bölümü yaparak, pandemi nedeniyle sınırlı hale gelen dernek faaliyetlerimizi hızla arttıracağız” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Hakkı Kılıç başkanlığındaki tek liste kurul üyeleri tarafından seçilirken, Mustafa İsmet Erdoğan da derneğin onursal başkanlığına getirildi.

25 Kasım 2021 (Haber Merkezi) 836

Yorumlar (0)

Yorum Yaz