Seçkin'de İstiklal Marşı'nın kabulü töreni

Özel Seçkin Koleji AKM salonunda 12 Mart Mehmet Akif Ersoy’u anma ve İstiklal Marşı'nın kabülü ile ilgili tören düzenlendi.

Seçkin'de İstiklal Marşı'nın kabulü töreni

Özel Seçkin Koleji AKM salonunda 12 Mart Mehmet Akif Ersoy’u anma ve İstiklal Marşı'nın kabülü ile ilgili tören düzenlendi.

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü etkinlikleri kapsamında  program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı ve Seçkin Koleji Genel Müdürü Uğur Çekici’nin günün anlam ve önemini belirten açılış konuşmasıyla devam etti.Ardından öğrencilerle İstiklal Marşı orotoryosu yapıldı.

Gaziantep Üniversitesi Doç.Dr.Mehmet Soğukömeroğulları öğrencilere İstiklal Marşının kabülü konusunda bilgilendirme semineri verdi.

Ardından Seçkinli öğrenciler arasında “İstiklal Marşını Güzel Okuma”yarışması yapıldı. Yarışma, izleyenlerin duygulu anlar yaşamasına neden oldu. İstiklal Marşını yüksek sesle, bazıları duygulu bir tonda, bazıları da beden dilini kullanarak okuyup jüri üyelerinden yüksek puan almak için hünerlerini gösterdiler.Yarışmada jüri üyeleri öğrencilerin diksiyon, ezbere okuma, vurgu ve tonlamayla okuma, duraklamalara ve ulamalara uygun okuma, ses tonunu ve nefesini ayarlama, şiir diline uygun okuma, kelimeleri doğru ifade etme, sahne ve konuya hakimiyet kriterlerini göz önüne alarak puan verdiler.Yarışmada dereceye giren öğrencilere madalyaları ve hediyeleri verildi.

Program Özel Seçkin Koleji Genel Müdürü Uğur Çekici’nin Doç.Dr. Mehmet Soğukömeroğulları’na bilgilendirme semineri için teşekkür etmek amacıyla plaketini takdim etmesiyle sona erdi.

Editör: Turgut Bozgeyik

13 Mart 2019 (Haber Merkezi) 985

Yorumlar (0)

Yorum Yaz