Seçkin’de verimli çalışma teknikleri semineri

Özel Seçkin Kolejinde lise öğrencilerine Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmeni Pınar Erdemir tarafından “Verimli Çalışma Teknikleri” konulu seminer düzenlendi.

Seçkin’de verimli çalışma teknikleri semineri

 

Özel Seçkin Kolejinde lise öğrencilerine Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmeni Pınar Erdemir tarafından akademik başarılarını arttırma, öğrenmeyi kalıcı hale getirme ve doğru çalışma yöntemleri noktasında farkındalık oluşturmak için “Verimli Çalışma Teknikleri” konulu seminer düzenlendi.

Özel Seçkin Koleji 9 ve 10.sınıf öğrencilerine yön vermek adına düzenlenen seminerde Pınar Erdemir, “Sınavlara hazırlanırken neler yapılmalı, verimli ders çalışma yöntemleri ile öğrencinin dikkatini ve sınav performansını etkileyecek konular” üzerine öğrencilere bilgiler aktardı. Ayrıca bilgiyi daha iyi, daha hızlı anlayabilmek, uzun süre muhafaza edebilmek ve öğrencilerin süre sıkıntısı yaşamamaları için hızlı okuma teknikleri noktasında da bilgilendirdi. Etkili ve verimli ders çalışmanın bir öğrenciyi başarıya götürecek en önemli faktörlerden biri olduğunu söyleyerek, "Verimli ders çalışma uygun ortamda, belli bir plan dahilinde, odaklanarak yapılan çalışmadır. Dersi derste öğrenmek, yapacak olduğunuz sosyal etkinliklere zaman ve imkan sağlar. Başarabilmek için önce başaracağınıza yürekten inanmanız ve bilinçaltını o yönde yönlendirmeniz gerekir” dedi.

Editör: Turgut Bozgeyik

4 Aralık 2019 (Haber Merkezi) 1208

Yorumlar (0)

Yorum Yaz