Şehit Bozgeyik’in ismi parkta yaşatılacak

İstanbul Beşiktaş'taki terör saldırısında yaralanan ve kaldırıldığı hastanede dün şehit olan 20 yaşındaki Polis Memuru Ufuk Bozgeyik’in ismi Atatürk Mahallesi’nde bulunan parka verildi.

Şehit Bozgeyik’in ismi parkta yaşatılacak

 

İstanbul Beşiktaş'taki terör saldırısında yaralanan ve kaldırıldığı hastanede dün şehit olan 20 yaşındaki Polis Memuru Ufuk Bozgeyik’in ismi Nizip Atatürk Mahallesi’nde bulunan parka verildi.

Nizip Belediye Meclisi'nde alınan kararla Atatürk Mahallesi’nde mevcut parka, şehit Polis Memuru Ufuk Bozgeyik’in ismi verildi. Şehit Ufuk Bozgeyik Parkı'nın yeni tabelası ise Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yerleştirildi. Tabelanın etrafına mevsimlik çiçek dikimi yapılarak peyzaj düzenlemesi yapıldı.

Ayrıca parkın içerisinde bulunan mevcut çeşme de yeni bir görünüme kavuşturuldu. Nizip Belediye Meclisi olarak daha önce de şehitlerin isimlerini ilçedeki parklara verdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Sarı, "Vatanımızın birliği ve bütünlüğü için gözlerini kırpmadan şahadet şerbetini içen vatan evlatları için ne yapsak azdır. İstanbul'da görevi başındayken terör saldırısında şehit olan polis memuru Ufuk Bozgeyik’in adı, bu parkta sonsuza kadar yaşayacak" dedi.

(NRT)

14 Nisan 2019 (Haber Merkezi) 1057

Yorumlar (0)

Yorum Yaz