Şıh Meydanı’nda 5 bin kişilik iftar sofrası

Gaziantep’in kurtuluş savaşı birliktelik ruhu Şahinbey ilçesinde sokak iftarlarında dolu dolu yaşatılıyor.

Şıh Meydanı’nda 5 bin kişilik iftar sofrası

Gaziantep’in kurtuluş savaşı birliktelik ruhu Şahinbey ilçesinde sokak iftarlarında dolu dolu yaşatılıyor.

On bir ayın sultanı Ramazan ayında gazi şehir Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde tarihi Şehreküstü Şıh Meydanı’nda 5 bin vatandaş birlikte iftar sofralarında buluştu. Şahinbey Belediyesi tarafından organize edilen iftarda Camisi, kasteli, tarihi Gaziantep evleri ve Şıh Meydanı atmosferinde vatandaşlar tasavvuf müziği sema gösterileri şerbet ikramları, dualar ve ilahiler eşliğinde iftar yapmanın hazzını yaşadı.

Kurtuluş Savaşı’nda halkın birlik olması ile destan yazan ilimiz Gaziantep’in merkez ilçesi Şahinbey’de binlerce kahraman ejdatın torunları yine hep birlikte iftar sofralarında buluşarak dostluk ve kardeşliği dayanışma ruhunu pekiştirdi. Şahinbey Belediyesi aynı zamanda Ramazan ayı süresince binlerce aileye çat kapı ziyaretler yaparak erzak dağıtımını da yapmayı ihmal etmiyor.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Mübarek Ramazan Ayı içerisinde 6.000 m2 lik Şıh Meydanımızda, her gün 5.000 vatandaşımıza burada iftar veriyoruz. Kapımız herkese açık. Tüm hemşerilerimizi, davet ediyoruz. Birlikte iftar açmanın bereketini, rahmetini ve huzurunu vatandaşlarımızla birlikte yaşamak istiyoruz. Burası Gaziantep’in tarihi dokusunun tam kalbi olan bir yer. Camimiz, kastelimiz, tarihi antep evlerimiz ve meydanımız ile burada güzel bir atmosfer var. Bu vesile ile herkesin Ramazan Ayı’nı tekrar kutluyorum” dedi.

Editör: Turgut Bozgeyik

11 Mayıs 2019 (Haber Merkezi) 1002

Yorumlar (0)

Yorum Yaz