Sinan Aygün hakkında disiplin soruşturması

Eski CHP Milletvekili Sinan Aygün hakkında parti üyeliğinden kesin ihraç istemiyle disiplin soruşturması açıldı.

Sinan Aygün hakkında disiplin soruşturması

Eski CHP Milletvekili Sinan Aygün hakkında parti üyeliğinden kesin ihraç istemiyle disiplin soruşturması açıldı.

CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, eski CHP Milletvekili Sinan Aygün hakkında üyelikten kesin ihraç istemiyle disiplin soruşturması açtıklarını bildirdi.

NELER YAŞANMIŞTI

Sinan Aygün, Mansur Yavaş ile CHP'li 3 belediye meclis üyesi ve avukatlar hakkında suç duyurusunda bulunmuş, Yavaş ve ekibinin, Mimarlar Odasına açılan davayı ancak kendilerine 25 milyon lira verilirse bir üst mahkemeye taşıyacakları, aksi halde inşaatını yıkacakları tehdidiyle karşılaştığını iddia etmişti. Aygün, istenen parayı vermeyince inşaatının kaçak muamelesi gördüğünü öne sürmüştü.

Aygün'ün iddialarına yanıt olarak belediyeden yapılan açıklamada, bölge idare mahkemesi kararının yerine getirilmesinin bir suç olarak gösterilmeye çalışıldığı belirtilmişti. “Togo Kuleleri”nde kat ve yoğunluk artışını sağlayan 2016'daki imar değişikliğinin iptal edildiği belirtilen açıklamada, mahkeme kararında “Togo Kulelerine sağlanan fazladan inşaat yapma avantajının imar mevzuatına, şehircilik ilkelerine, planlama esaslarına ve üst ölçekli plan hükümlerine aykırı olduğunun tespit edildiğinin” kaydedildiği ifade edilmişti.

Açıklamada, Aygün'ün mahkeme kararının geçmiş dönemde uygulanmaması nedeniyle yaklaşık 570 milyon lira civarında haksız menfaat elde ettiği de öne sürülmüştü.

 

 

GAZİKENT27 YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN TAKİP EDİN

https://www.youtube.com/channel/UCUS10fdomKzRNgFg3wqtEMg?view_as=subscriber

22 Aralık 2019 (Haber Merkezi) 1774

Yorumlar (0)

Yorum Yaz