Son anketten Erdoğan'a şok!..

Gezici Araştırma'nın Mayıs anketinde "Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalırsa hangi adaya oy verirsiniz" sorusuna yanıt arandı.

Son anketten Erdoğan'a şok!..

Gezici Araştırma'nın Mayıs anketinde "Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalırsa hangi adaya oy verirsiniz" sorusuna yanıt arandı. Anketten dikkat çeken sonuçlar ortaya çıktı.

Gezici Araştırma Merkezi, 2280 kişi ile mayıs ayında yaptığı anketi açıkladı. Araştırmada gençlerin ardından kadınların da AKP'den koptuğunu ortaya koydu. 

Ankete göre ikinci tura CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan kaldığı takdirde oy dağılımı ise şöyle oldu:

Kılıçdaroğlu: 44,8

Erdoğan 43,1

Kararsızlar: 12,1

 

KADINLAR DA VAZGEÇİYOR

Gezici Araştırma Merkezi Başkanı ve Uluslararası Güvenlik ve Stratejik Çalışmalar Uzmanı Murat Gezici kadınların da AKP'den uzaklaştığını kaydetti. 

Gençlerin ardından kadınların da yüzde 10 ve 15'inin AKP'den koptuğunu belirten Gezici'nin mesajı şöyle:

"Türkiye’de kadınlar, seçimler için önemli bir potansiyele sahip. Kadınların tutumlarının ne yönde değiştiği, yapılacak seçimlerin sonuçlarının ne olacağına dair de bir fikir veriyor. Öyle ki şuan baktığımızda, kadınlarda dikkate değer bir tutum değişikliğinin yaşandığını görebiliyoruz. Ve bu tutum değişikliğinde esas payı ise ev kadınları oluşturuyor. AKP söz konusu olduğunda, bu partiye daha önce destek veren kadınların yaklaşık % 10 - 15’nin partiden kopmaya başladıklarını görebiliyoruz."

12 Mayıs 2021 (Haber Merkezi) 1105

Yorumlar (0)

Yorum Yaz