Stoksuz E Ticaret Ne Anlama Gelir?

Normal şartlarda bir e-ticaret işinde ürünleri saklamak için bir depo bulmak gereklidir.

Stoksuz E Ticaret Ne Anlama Gelir?

 

Normal şartlarda bir e-ticaret işinde ürünleri saklamak için bir depo bulmak gereklidir. Ayrıca ürünlerin korunması ve doğrudan nakliye hakkında da kafa yormak gerekir. Bu sorunların hepsi Stoksuz e ticaret ile ortadan kalkıyor. Bu yöntem sayesinde ürünleri stoklamak yerine tedarikçilerden satın alarak doğrudan müşterilere göndermek mümkündür.

Satıcıların bu yöntemi çok daha avantajlı bulmasının bir sebebi de diğer e-ticaret yöntemlerine göre çok daha kolay kurulumunun olması ve başlamak için daha az maliyet gerektirmesidir.

Stoksuz E Ticarete Başlamak İçin Yapılması Gerekenler

Stoksuz e ticaret yapmak için öncelikle dropshipping yapılacak olan ürünün grubunun seçilmesi gerekiyor. Bunu takiben güvenilir bir tedarikçi ile ya da toptancı ile anlaşma yapılması gerekli. XML yöntemin ile ürün açıklamasını ürünün fotoğraflarını ve fiyat bilgileri mağazanıza yerleştirilmesi gerekiyor. Ürünler depolamaya gerek kalmadan sayfanızda gözükür.

Bir ürün satıldığı zaman ürünü alan müşterinin adres bilgileri doğrudan tedarikçiye iletilir. https://www.shipentegra.com/blog/stoksuz-e-ticaret/ sitesinden daha ayrıntılı stoksuz e ticaret ile ilgili bilgiye ulaşmanız mümkündür. 

17 Haziran 2021 (Haber Merkezi) 931

Yorumlar (0)

Yorum Yaz