Sucu'dan imar rantı iddialarına yanıt

Görevden alına CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, hakkındaki imar rantı iddialarıyla alakalı yazılı açıklama yaptı.

Sucu'dan imar rantı iddialarına yanıt

Görevden alına CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, hakkındaki imar rantı iddialarıyla alakalı yazılı açıklama yaptı. Sucu, “Şahsım olarak rantı bilmem, tek bildiğim yerelde ve genelde Cumhuriyet Halk Partisinin iktidar olmasıdır” dedi.

İşte Sucu'nun açıklaması:

İl Başkanlığım ve şahsım üzerinden siyasi rant elde etmeye çalışan bazı haddini bilmez üç beş kişi hakkımda karalama kampanyası düzenlemişlerdir.Bu asılsız iddialar karşısında kamuoyuna, partililerime karşı basın açıklamasıyapma gereği duydum.                    

Bazı basın ve yayın organlarında hakkımda çıkan kulaktan dolma, dedikodu bilgiler ile Partime, İlçe Başkanlarımıza, İl ve İlçe Yöneticilerimize, Kurultay Delegelerimize ve Belediye Meclis Üyelerimize yapılan gayri ahlaki söylemleri belgeler ile çürüterek, hakkımızda karalama kampanyası yürüten şahıs veya şahısları toplumun vicdanı ile baş başa bırakacağım.

Beştepe Mah. Şehitler Mevkiinde, Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi 1 milyon 500 bin metre kare bölgesel imar rezervi yaparak Mart/2020 ‘de plan tadilatı yaptı. Bu imar değişikliğine Belediye Meclis Üyelerimiz RED oyu verirken, AKP’li Belediye Meclis Üyelerinin onayı ile imar değişikliği Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisinde kabul edildi. 

Bu arsa alım işi, imar değişikliği olduktan tam 6 ay sonra yani 04.09.2020 tarihinde gerçekleşti. Oğlumun arkadaşları ile beraber aldığı 20 bin 562 metrekare arsayı, bahse konu yerin tapu bölünmesine izin verilmediği için tapu benim adıma çıkarıldı. 20 bin 562 metrekare alanın 3 dönümü oğluma, yeri kalanı ise oğlumun arkadaşlarına aittir. Ailem üzerinden şahsıma yapılan bu saldırı ne ahlaka, ne vicdana ne de örf ve âdetimizde yeri yoktur. Yerin dibine batsın sizin bu kirli siyasetiniz.

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İlçe Başkanlarımın, İl ve İlçe Yöneticilerimin, Kurultay Delegelerimizin ve Belediye Meclis Üyelerimizin bu alım ile hiçbir alakası yoktur. Tamamen oğlumun yaptığı bir arsa alımıdır.  Ahlaklı siyasetin kalmadığı bu dönemde;  Partimi, İlçe Başkanlarımızı, İl ve İlçe Yöneticilerimizi Kurultay Delegelerimizi ve Belediye Meclis Üyelerimizi zan altında bırakanlara sesleniyorum, gayri ahlaki oyunlarınıza çomak sokmaya devam edeceğiz. Belediye Meclis Üyelerimiz, ne yaparsanız yapın Gaziantep halkının hakkını kimseye peşkeş çektirmemeye devam edeceklerdir.

 Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı yaptığım dönem boyunca ise işim ile siyaseti, siyasi ahlakım gereği hiçbir zaman karıştırmadım. Yalan ve ısmarlama haberler ile Partimi, İlçe Başkanlarımızı, İl ve İlçe Yöneticilerimizi, Kurultay Delegelerimizi, Meclis Üyelerimizi ve şahsımı kendi akıllarınca yıpratmaya çalışanlar bilsinler ki bizyerelde ve genelde partimizin yönetimde söz sahibi olması için var gücümüzle sokaklarda olacağız.  Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarı için durmadan çalışacağız. Kendi çıkarları uğruna şahıs ve şahısların yaptıkları bu kirli siyasetlerine hazırlıklı olduğumuzu da bilsinler.

Bu söylemlerden sonra Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin çıkıp açıklama yapması zaruri olmuştur. Kişiye özel imar değişikliği yapılıyorlarsa soruşturulsun ve her türlü bilgi ve belgelerle bu soruşturmaya dâhil olduğumuaçıklıyor, buradan açıkça hodri meydan diyorum. Bu kadar ucuz haberlerle Gaziantep halkının gerçek sorunlarını göz ardı edenlere şunu söylemek isterim derdiniz Hayri Sucu olmasın. Derdiniz bu şehirde adil gelir dağılımında payını alamayan esnafı ve emekçisi olsun.

Tapu bilgilerini ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin imar değişikliğinin ne zaman yapıldığına dair belgeleri kamuoyu ile paylaşıyorum. Ailem üzerinden ahlaksızca yapılan bu kirli oyunlara alet olan şahıs ve şahısları ise Gaziantep halkının vicdanı ile baş başa bırakıyorum.

Son olarak; şahsım olarak rantı bilmem, tek bildiğim yerelde ve genelde Cumhuriyet Halk Partisinin iktidar olmasıdır. İçimizde ve dışımızda,  ne yaparsanız yapın bu durumu da değiştiremeyeceksiniz. Belgeleri de ekte sunuyorum. Basın ve Kamuoyunun bilgisine.

1-BÜYÜKŞHİR BELEDİYE MECLİS KARARLARI

2-BELEDİYE ENCÜMEN KARARLARI

3-ŞAHİNBEY TAPU MÜDÜRLÜĞÜ YAZISI

4-TAPU SENEDİ

Görüntünün olası içeriği: şunu diyen bir yazı 'BOTUKSTHDE GΛΖΙΑΝΤΕ? HiteRe Sefette T.C. GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDIYE BAŞKANLIĞI İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Harita Şube Müdürlüğü 10ODEN U GAZI ΑΝΤΕ? Sayı: 43212327-757.99-E.24031 Konu Bağış 28/05/2020 ŞAHINBEY TAPU MÜDÜRLÜĞÜNE Mulkiyeti Zulfükar CANPOLAT' ait tapunun Şahinbey İlçesi, Beştepe Mahallesi, 1922 parselde kayıtı taşınmazın yüzölçümünün %60 ımın Belediyemize bedelsiz bağış olarak kabulüne Gaziantep Büyükşehir Belediye Encümeninin 2.02.2020 tarih ve $97 sayısı ile karar verilmiş olup; Ekli Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Encümeninin 12.02.2020 tarih e897 sayılı kararı gereğince devir işleminin ipoteksiz serhsiz olarak yapılmasını, yapılacak olan bağış işleminde Belediyemiz adına Sn. Fitnat Irem ELBEYLİ' nin vekil olduğu hususunda; Gereğini rica ederim.'

Fotoğraf açıklaması yok.

Fotoğraf açıklaması yok.

Fotoğraf açıklaması yok.

26 Kasım 2020 (Haber Merkezi) 1644

Yorumlar (0)

Yorum Yaz