Taşdoğan, gündemi değerlendirdi

MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, kahvaltılı basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

Taşdoğan, gündemi değerlendirdi

MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, kahvaltılı basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

Tilmen Otel'de Gaziantepli basın mensuplarıyla bir araya gelen Taşdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Gaziantep gündemini değerlendirmek ve sizlerle olan sıcak muhabbetimizi yinelemek üzere bir aradayız.  Sizlerin de bildiği gibi şehrimizdeki sorunları dile getirmek ve bu sorunların çözümü için çalışacağıma ve her zaman dile getireceğime söz vermiştim.

BAKLAVA KUTUSUNDAN HAKSIZ KAZANÇ 

Şehrimizde baklava-fıstık fiyatları, fıstık zeytin hırsızlığı ve Küsget Sanayi Bölgesi’nde artan hırsızlık sorunu adeta bezdirmiş durumdadır. Antepfıstığı’nda fiyatların düşmesine rağmen baklavadaki artış bizleride  şaşırtmıştır. Hal böyle iken gündemi sarsacak bir başka iddia da bazı baklavacıların vatanadaşa baklava kutusunun darasını almadan baklava ile birlikte sattığı söylenmektedir. Bu durumda düşük maliyete mal edilen baklava kutusu baklava kilosuna bağlı olarak yüksek miktarda vatandaşa satılmaktadır. 1 kilogram baklavayı 850–880 gram olarak alan vatandaş, kalan 120–150 gramı da ambalaj olarak alıp, baklava fiyatı üzerinden ödeme yapıyor. Böylece, 1 kilogram baklava aldığını düşünen vatandaş, hem eksik tatlı almış oluyor, hem de kutu başına 12–15 TL daha cebinden para ödüyor. Hal böyle iken denetleme konusunda ise ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır. Ortada haksız bir kazanç söz konusudur. Bu haksız kazancın sonlandırılması için gereken adımları atarak, gerekli denetimlerin yapılması hususunda araştırma ve çözüm önerilerinde bulunacağım. Çünkü bu ciddi bir sorun haline gelmeye başladı ve şehrimizde vatandaşlarla baklavacı esnafımızı karşı karşıya getirmektedir. İnşallah bu konuya da yerkililerimizel atıp en yakın zamanda çözüme kavuşturacağına inanıyoruz.

ÇİFTÇİMİZ MALINDAN ENDİŞE DUYUYOR

Çok zor şartlarda üretim yapan çiftçimizin onlarca sorunu arasında; son iki yılda özellikle; fıstık ve zeytin mahsulünde artan hırsızlık olayları başa geçmiştir.  Çiftçimiz hem canından hem malından endişe etmektedir. Kolluk kuvvetlerimizi daha sıkı çalışmaya davet ediyorum.  Gerekirse mahsul zamanı geçici görevli personel istihdamı gibi ek tedbirler alınması gerektiğini düşünüyoruz.

HIRSIZLAR KÜSGET'İ MESKEN EDİNMİŞ

Bir diğer huzursuzluk ise esnaf gezilerimizde Küsget Sanayi Sitesi esnafımızın bizlere dile getirdiği hırsızlık olaylarıdır. Bir dönem olduğu gibi yine hırsızlar Küsget Sanayi Bölgesi’ni adeta mesken haline getirmiştir. Esnafımızın ekiplerin ve bekçilerin sayısının az olduğunu dile getirerek hırsızlık olaylarından bıktıklarını söylüyorlar. Bu duruma Emniyet Müdürlüğümüz ve Gaziantep Valiliğimiz biran önce el atmalıdır. Gerek devriye gezen polis sayısının artırılması gerekse bekçilerin sayısının arttırılması bu sorunu çözüme kavuşturabilir. Özellikle yeni alınacak bekçilerin Küsget Sanayii, Gatem Sanayi Bölgelerinde istihdamı faydalı olacaktır. Bu sebeple bu bölgedeki esnafımızın mağduriyetinin giderilmesi gerekmektedir. Bu konuda gereken duyarlılığın gösterileceğine inanıyoruz."

Editör: Turgut Bozgeyik

2 Ağustos 2018 (Haber Merkezi) 2098

Yorumlar (0)

Yorum Yaz