Televizyonlara ‘lebaleb’ talimatı iddiası!

RTÜK üyesi İlhan Taşçı, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'in televizyon kanallarına 'lebaleb' talimat gönderdiğini ortaya çıkarmıştı.

Televizyonlara ‘lebaleb’ talimatı iddiası!

RTÜK üyesi İlhan Taşçı, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'in televizyon kanallarına 'lebaleb' talimat gönderdiğini ortaya çıkarmıştı. Şahin ise, sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yaptı.

AKP’nin lebaleb olarak gerçekleştirdiği kongrelerinin tam kapanmanın sorumlusu olduğu yönünde siyasetçilerden tepkiler gelmeye devam ederken, RTÜK’ten bu konuyla ilgili adım atıldı. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Üyesi (RTÜK) İlhan Taşçı, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in kanallara talimat gönderdiğini dile getirdi.

‘LEBALEB GÖRÜNTÜ KULLANMAYIN’ TALİMATI

İlhan Taşçı, “RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, bugün televizyon kanallarının yöneticilerine özel hattan bir “talimat” gönderdi. Televizyonların lebaleb görüntüleri kullanmamaları; bunun yerine “boş cadde ve sokak görüntülerinin kullanılmasını” istendi! Stadlar, kongreler gösterilmeyecek!” açıklamasında bulundu.

RTÜK'ten televizyon kanallarına 'lebaleb' talimatı: Boş sokakları gösterin,  kalabalık görüntüleri değil - Gerçek Gündem

ŞAHİN'DEN 'LABELEB TALİMAT' AÇIKLAMASI

Konuyla ilgili Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Şahin, 'lebalep talimat' ile ilgili "Hatırlatmamızın amacı, sağlığımız için milletçe büyük emek verdiğimiz tam kapanma dönemini hakkıyla sonlandırmaya katkıda bulunmaktır" ifadelerine yer verdi.

Şahin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Taşçı'ya cevap olarak, "Görevimiz gereği çok açık ve sade bir dille yaptığımız yapıcı hatırlatmayı çarpık zihniyetle manipüle etmek tam da sahibine yakıştı. Sokaklar ve gündem boş olunca malum art niyetli zihniyet de mal bulmuş mağribi gibi üzerine atladı. Çok yazık. Hatırlatmamızın amacı, sağlığımız için milletçe büyük emek verdiğimiz tam kapanma dönemini hakkıyla sonlandırmaya katkıda bulunmaktır. Tüm yıldırma çabalarına rağmen işimizi layıkıyla yapmaya devam edeceğiz" dedi.

Şahin'in paylaşımı şu şekilde: 

2 Mayıs 2021 (Haber Merkezi) 1096

Yorumlar (0)

Yorum Yaz