Türgev bıraktı, İlim Yayma Cemiyeti aldı!

Şahinbey Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı'na Türgev'e tahsis edilen arsa ile ilgili tartışma damga vurdu.

Türgev bıraktı, İlim Yayma Cemiyeti aldı!

Şahinbey Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı'na Türgev'e tahsis edilen arsa ile ilgili tartışma damga vurdu.

İLİM YAYMA CEMİYETİ TALİP

Meclis toplantısında, TÜRGEV’in tahsisin iptalini istediği yurt binası  meclis gündemine geldi.

Tahmazoğlu, “Karataş’ta bulunan arsayı 25 yıl için TÜRGEV’e tahsis etmiştik. TÜRGEV üzerine yurt yapmıştı. Şimdi TÜRGEV yapılan alanın tahsisinin iptalini istiyor. Ayrıca İlim Yayma Cemiyeti bu yurda talip oldu” dedi.

KALKAN:BİRİNDEN ALIYORSUNUZ, DİĞERİNE VERİYORSUNUZ

CHP’li meclis üyesi Uğur Kalkan söz alarak, “Yurt Kur’da var, birinden alıyorsunuz diğerine veriyorsunuz, biraz saçma olmuş. Bunun yerine Yurt-Kur’a verin, Yurt-Kur işletsin.  Veya görüşülsün bir ay beklensin, çalışma yapılsın” dedi.

Tahmazoğlu Kalkan’ın bu sözleri üzerine, “Tahsis eden meclis. Biz bunu komisyona havale ediyoruz. Mülkiyeti belediyemizde kalmak suretiyle. Sanki bazı arkadaşlarda, TÜRGEV’e kökünü veriyormuşuz gibi bir algı oluştu, toptan teslim etmişiz gibi bir algı yarattılar” dedi.

Kalkan söz alarak, “25 yıllığına bedelsiz olarak tahsis ettiniz başkan, ben düzelteyim. 25 yılın sonunda belediyeye devrolacaktı. 25 yıla kalmadı. Türkiye’nin birçok yerinde TÜRGEV bunu yapıyor tahsis iptalleri oluyor” dedi.

TAHMAZOĞLU:BELEDİYENİN KAYBI YOK

Tahmazoğlu ise, “Siyaset yapmayın. Arsa tahsisi yaptık adamlar üzerine yurt yaptı. Şimdi yurdun mülkiyeti de bize geçmiş oldu. Biz 1 lira para harcamadan şu anda arsası bizde olduğu için yurdun mülkiyeti de bizde. Kaldıki burada belediyenin hiçbir kaybı yok. Yurt işletmek maliyetli bir iş. Isıtması, soğutması, güvenliği, temizliği, bakımı, öğrencilerin ihtiyaçları. Aslında burada bir fedakarlık yapılıyor. İstiyorsan sana verelim, sen işlet” dedi.

Kalkan ise. “Yok bana vermeyin benim işim var, Yurt-Kur’a verin, Yurt- Kur işletsin” dedi. 

5 Ağustos 2020 (Haber Merkezi) 1482

Yorumlar (0)

Yorum Yaz