Türkiye kahramanlarını uğurluyor...

Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarının hain saldırısı sonucunda şehit düşen yedi asker ve bir şoför, bugün son yolculuklarına uğurlanacak.

Türkiye kahramanlarını uğurluyor...

Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarının hain saldırısı sonucunda şehit düşen yedi asker ve bir şoför, bugün son yolculuklarına uğurlanacak.

Suriye’nin İdlib kentindeki çatışmaların önlenmesi maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına, Esad rejimi unsurları tarafından hain topçu atışı saldırısı gerçekleştirildi. Hain saldırıda 8 kişi şehit oldu. Şehitlerimiz bugün son yolculuklarına uğurlanacak.

TÜRKİYE’NİN KALBİNDELER

İdlib’deki saldırıda şehit düşen uzman çavuşlar Halil Demir (31), Serkan Deprem (27), Onur Şükrü Özler (24), Uğur Kurt (25),  Uğur Katran (25), uzman onbaşılar Kadir Yıldız (25) ve Gökhan Orhan (26)  ile TIR şoförü İsmail Akatay’ın acı haberi tüm Türkiye’yi yasa boğdu.

Evli ve bir çocuk babası olan Serkan Deprem’in şehit düştüğü haberi Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde yaşayan babası Cemal Deprem’e verildi. Şehidin baba evi Türk bayraklarıyla donatıldı.

Bekâr olan Piyade Uzman Onbaşı Gökhan Orhan’ın (26) şehadet haberi, Afyonkarahisar Sandıklı’daki annesine verildi. Şehidin kamyon şoförü babası il dışında olduğu için haberi telefonda aldı.

Uzman Çavuş Onur Şükrü Özler ile Uzman Çavuş Uğur Kurt’un Gaziantep’teki ailelerine de şehadet haberi ulaştı. Askeri yetkililer, Onur Şükrü Özler’in Şehitkamil ilçesi Gaziler Mahallesi’ndeki evine giderek, annesi Canan Abo’ya acı haberi verdi. Şehit Uğur Kurt’un Şahinbey ilçesi, Mimarsinan Mahallesi’ndeki babası Abdurrahman Kurt ile annesi Döndü Kurt acı haberle yıkıldı. Şehit Uğur Kurt evli ve 2 çocuk babasıydı. 

Piyade Uzman Onbaşı Kadir Yıldız’ın Aksaray’da yaşayan babası Ata Yıldız acı haberi Paşacık Mahallesi’ndeki evinde aldı. Bir kızı olan Kadir Yıldız’ın eylül ayında annesini kaybettiği öğrenildi.

"VATAN SAĞ OLSUN"

Şehit olan Uzman Çavuş Halil Demir’in şahadet haberi İstanbul’daki ailesine verildi. Şehidin ağabeyi Mücahit Demir, “Suriye’ye gideceğini bize söylememişti. Vatan sağ olsun” dedi.

Şehit Piyade Ulaştırma Uzman Onbaşı Uğur Katran’ın (25), Mersin Gülnar’daki babaevine ateş düştü. Baba Ramazan Katran acı haberle yıkılırken, şehidin annesinin vefat ettiği öğrenildi.

Sivil şehit TIR şoförü İsmail Akatay’ın (34) acı haberini alan Hatay Reyhanlı’daki ailesi gözyaşlarına boğuldu. 3 çocuk babası şehit Akatay’ın evi bayraklarla donatıldı.

 

 

4 Şubat 2020 (Haber Merkezi) 924

Yorumlar (0)

Yorum Yaz