Uluslararası öğrenciler HKÜ’yü değerlendirdi

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, Uluslararası öğrenciler ile "SWOT Analizi" (zayıf – güçlü yönler, fırsatlar, tehditler) için bir araya geldi.

Uluslararası öğrenciler HKÜ’yü değerlendirdi

 

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, Uluslararası öğrenciler ile "SWOT Analizi" (zayıf – güçlü yönler, fırsatlar, tehditler) için bir araya geldi.

HKÜ Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Binasında HKÜ’nün uluslararası öğrencileri ile buluşan Rektör Yılmaz, programa katılan her öğrenciye ayrı ayrı söz vererek görüş ve önerilerini dinledi.

Tüm bölümler, akademisyenler ve öğrenciler ile toplantılar düzenleyerek mevcut durum analizi yapan Tamer Yılmaz, öğrenci görüşlerinin önemine vurgu yaptı.

HKÜ’nün Geldiği Nokta Geleceğinizi Etkileyecek

Öğrencilerin üniversite hakkında güçlü ve zayıf buldukları yönler, fırsatlar ve tehditler ile ilgili değerlendirmelerini dinleyerek, “SWOT Analizi” yapan Yılmaz; “Bize her zaman ulaşabilirsiniz. Söylediklerinizi dikkate alıp süreç içerisinde gerçekleştirmeye çalışacağız. Mezun olup gittikten sonra Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin geldiği nokta sizin başarınızı ve kariyerinizi etkileyecek. O yüzden bu süreç içerisinde olun. Daha iyiye gitmemiz için siz de elinizden geleni yapın. Bizim bazen görme şansımız olmayabilir; bu yüzden bizi sürekli bilgilendirin” dedi.

Uluslararası Öğrenci Sayımızı Arttırmalıyız

Uluslararası öğrenci sayımızı arttırmamız lazım diyerek öğrencilerin fikirlerinin bu konuda önemli olduğuna vurgu yapan Yılmaz: “Üniversiteyi yönetirken öğrencilerimizin bizi yönlendirmesi, değerlendirmesi çok önemlidir. Bu bilgiler doğrultusunda bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimizden aldığımız geri dönüşleri kullanarak, yönetim raporlarında bu görüşlerden faydalanacağız” dedi.Toplantı boyunca bütün görüş ve öneriler HKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Arıöz tarafından not edildi.        

Alınan bilgileri kullanacaklarını ve yönetim raporlarında bu görüşlerden faydalanacaklarını ifade eden Rektör Yılmaz, toplantıya katılan öğrencilere teşekkür etti.Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

4 Nisan 2018 (Haber Merkezi) 1320

Yorumlar (0)

Yorum Yaz