Üniversiteli kadınlardan 30. yıl kutlaması

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Gaziantep Şubesi'nin kuruluşunun 30. yılı düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Üniversiteli kadınlardan 30. yıl kutlaması

 

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Gaziantep Şubesi'nin kuruluşunun 30. yılı düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Teymur Continental Otel'de düzenlenen etkinliğe Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Genel Başkanı Hülya Yüksel, TÜKD Gaziantep Şube yöneticileri ve dernek üyesi kadınlar katıldı.

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Genel Başkanı Hülya Yüksel, derneğin Gaziantep Şubesinin genç ve dinamik kadrosunun, geçmiş dönemdeki başkanlarının da desteği ile Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği'ni geleceğe taşıyacağını söyledi. Yüksel, "Derneğimizin kuruluşunun 70., Gaziantep Şubemizin kuruluşunun 30. yılını kutluyoruz. Başka kurucularımız olan lider kadınlar olmak üzere, 70 yıldır derneğimizi destekleyen, çalışan, emek verenleri saygıyla anıyor, teşekkür ediyorum. Dernek olarak, geçmişte olduğu gibi gelecekte de toplumda kadının adına çok daha etkin çalışmalar yapacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

ŞAHİN: SİVİL TOPLUM ÇOK ÖNEMLİ

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de, toplantıda yaptığı konuşmada, kadının toplumsal kalkınmadaki yerine dikkat çekti. Başkan Şahin, konuşmasına Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği'nin bugünlere gelmesinde emeği geçenlere teşekkür ettikten sonra şöyle devam etti: "Kadın meselesi çok önemli. Kadınsız demokrasi de kalkınma da olmaz. Bunu tek başına devletten ya da kurumlardan beklemek de doğru değil. Burada sivil toplumun önemi ortaya çıkıyor.75 kız çocuğuna burs veriyorsunuz. Bundan dolayı kutluyorum. 75 kız çocuğunun hayatına dokunuyorsunuz. Cumhuriyet kadınla birlikte kuruldu. İlk parlamento yüzde 4 ile temsil edildi. Bugün yüzde 14'leri bulmamıza rağmen, hala gidilmesi gereken çok yolumuz var. Kadınların karar alma mekanizmalarında daha fazla yer alması gerekiyor. Bunun için de güçlü bir sivil topluma ihtiyaç var."

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Gaziantep Şube Başkanı Burcu Topçuoğlu da, toplantıda bir konuşma yaparak, derneğin çalışmalarına destek verenlere teşekkür etti. Başkan Burcu Topçuoğlu, toplumun yarısını kadınların oluşturduğunu ifade ettikten sonra, kadının gücünün ülke kalkınmasına yansıtılmasının kalkınmayı hızlandıracağına dikkat çekti. Topçuoğlu, derneğin çalışmalarına katkıda bulunanlar adına GAGİAD Hatıra Ormanına fidan dikildiğini sözlerine ekledi.

Editör: Turgut Bozgeyik

30 Aralık 2019 (Haber Merkezi) 1210

Yorumlar (0)

Yorum Yaz