Vali Davut Gül’den yeni yıl mesajı

Gaziantep Valisi Davut Gül, "2020 yılında huzur ve güven ortamı içerisinde halkımızın yaşam kalitesinin daha da artacağı bir yıl geçireceğine inanıyorum." dedi.

Vali Davut Gül’den yeni yıl mesajı

 

Gaziantep Valisi Davut Gül, "2020 yılında huzur ve güven ortamı içerisinde halkımızın yaşam kalitesinin daha da artacağı bir yıl geçireceğine inanıyorum." dedi.

Yeni yıl kutlama mesajı yayımlayan Vali Gül, şu ifadelere yer verdi:

"Saygıdeğer Gaziantepli Hemşehrilerim…

2019 yılını artık geride bırakıyor; yeni umutlarla, yeni heyecanlarla, hep birlikte yeni bir yıla hazırlanıyoruz.

Bu yılda ülkemizi, bölgemizi buna bağlı olarak da ilimizi ilgilendiren çok önemli gelişmeleri hep beraber yaşadık. Bir yandan yerel seçimler sonuçlanırken bir yandan da yanı başımızda Suriye savaşı devam etti. Ülkemiz bu topraklarda acının dinmesi ve güvenliğin sağlanması adına başta Barış Pınarı Harekatı olmak üzere bir çok adım attı atmaya da devam ediyor.

Bizler ise hayata geçirdiğimiz projelerle Şehrimizin kalkınması için hep beraber eğitimde, sporda, turizmde ve daha bir çok alanda önemli adımlar atmaya gayret gösterdik. İlimizin daha huzurlu, daha kalkınmış ve daha çok tanınan bir yer olması amacıyla Adalet Bakanımız, Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, İlçe Belediye Başkanlarımız, iş adamlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve siz değerli vatandaşlarımızla birlikte çalışmalarımızın meyvelerini hamdolsun topluyoruz.

Eğitim yuvalarımıza yenilerinin eklenmesinden birçok spor tesisi yapılmasına, festival organizasyonlarından turistik cazibe merkezleri oluşturulmasına, hastane inşaatlarından toplu konutlara kadar birçok hizmet için devletimizin desteği ile hep birlikte çalışıyor ve üretiyoruz.

Gaziantep’in 2020 yılında da tarihi birikiminden ve var olan potansiyelinden aldığı güçle dünya şartlarının sağladığı fırsatları birleştirip, huzur ve güven ortamı içerisinde halkımızın yaşam kalitesinin daha da artacağı bir yıl geçireceğine inanıyorum.

Elbette, bizi, ülke olarak, millet olarak, bu kutlu yoldan ayırmak, bu güzel hedeflerden uzaklaştırmak için mücadele edenler de olacaktır.

Umudumuzun, heyecanımızın ve kardeşliğimizin hiç kimse, hiç bir güç tarafından zedelenmesine izin vermeyeceğiz. Ekonomimize, demokrasimize, huzurumuza, refahımıza, hiç bir karanlık elin dokunmasına göz yummayacağız.

Bu aziz millet, birlik içinde olduğu müddetçe, önüne koyduğu her hedefe mutlaka ve mutlaka ulaşacaktır. Tarihimiz, bunun güzel örnekleriyle doludur.

Bu duygu ve düşüncelerle 2020 yılının dünyamız, ülkemiz ve Gaziantep’imiz için güzel gelişmelere vesile olmasını temenni ediyor, bu kadim topraklarda huzur hâkim olsun diye toprağa düşen bütün şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, selam ve saygılarımı sunuyorum."

Editör: Turgut Bozgeyik

29 Aralık 2019 (Haber Merkezi) 1224

Yorumlar (0)

Yorum Yaz