Vali Davut Gül’ün Tıp Bayramı mesajı

 Gaziantep Valisi Davut Gül, 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutladı.

Vali Davut Gül’ün Tıp Bayramı mesajı

 

 Gaziantep Valisi Davut Gül, 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutladı.

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Vali Gül, şunları söyledi:

"İnsanı layık olduğu değere uygun ve mutlu seviyede yaşatmak için verilecek en temel hizmetlerin başında sağlık hizmetleri gelmektedir. Günümüz dünyasında, herkesin kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi devletlerin en önemli önceliklerinden biri haline gelmiştir.

Bugün, ülkemiz insanına sunulan sağlık hizmeti kalitesi, öncesiyle mukayese edilemeyecek düzeyde artmıştır. Bu olumlu gelişmede insan sağlığının korunması ve hastaların sağlığına kavuşması için gecesini gündüzüne katarak mesai sarf eden sağlık çalışanlarının gösterdikleri gayretin önemi büyüktür.

İnsanların sorunlarını ve dertlerini dinleyerek, hastaların en mahrem sırlarını emanet ettikleri, güvendikleri, ailelerinin bir ferdi gibi gördükleri insanlar ancak ve ancak sağlık çalışanları olabilir.

Elbette her meslek kutsaldır, saygıyı sonuna kadar hak eder. Ama sağlık çalışanlarımızın ayrı yeri ve önemi vardır. Sağlık çalışanlarımız, doğrudan insan canına dokunan, şifaya aracılık eden kişilerdir.

Bu vesileyle, kendilerini insan hayatını korumaya ve kurtarmaya vakfetmiş, gayesi insanı yaşatmak olan tüm hekimlerimizin ve fedakâr sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum."

Editör: Turgut Bozgeyik

12 Mart 2020 (Haber Merkezi) 917

Yorumlar (0)

Yorum Yaz