Vali Gül, ziyaret ve incelemelerini sürdürüyor

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Sivas Valiliğinden Gaziantep’e atanan Vali Davut Gül’e kurum ve kuruluşların yanı sıra STK'lardan hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor.

Vali Gül, ziyaret ve incelemelerini sürdürüyor
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Sivas Valiliğinden Gaziantep’e atanan Vali Davut Gül’e kurum ve kuruluşların yanı sıra STK'lardan hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. 
 
Sabah saatlerinde programına başlayan Vali Gül, öncelikle İl Emniyet Müdürlüğü'ne ziyaret gerçekleştirdi. İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman ve Şube Müdürleri ile tanışan Vali Gül emniyette bir toplantı yaparak İlin emniyet ve asayişi ile İl Emniyet Müdürlüğü'nün bina, personel, araç ve gereç durumları hakkında bilgi aldı.  Buradan İstiklal İmam Hatip Ortaokulu ve İstiklal İlk ve Ortaokullarını ziyaret eden Vali Gül, okul idarecileri ve öğrencilerle görüşerek yapılan çalışma ve faaliyetlere ilişkin bilgiler aldı.
 
Öğrencilerle sohbet eden ve herhangi bir sıkıntılarının olup olmadığını soran Vali Gül öğretmen ve idarecilerle bir araya gelerek Eğitim ile ilgili görüşlerini paylaştı. Vali Gül, her öğrencinin spor yapması, kitap okuması ve bir enstrüman çalması gerektiğini ifade ederek öğretmenlerimizin öğrencilerimizi bu yönde teşvik etmesini istedi. Makamında da tebrikleri kabul eden Vali Gül, öğle vakti valilik yemekhanesini ziyaret ederek öğle yemeğini eşi Gülden Gül hanımefendi ile birlikte valilik personeli ile yedi.

Mesaisine tebrikleri kabul ederek devam eden Vali Gül, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz ve Başsavcı Vekili Cenk Akın Aksakal'ı, Büyükelçi Adnan Keçeci'yi, Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, Meclis Başkanı Mehmet Hilmi Teymur ve beraberindeki heyeti, Gaziantep Spor Kulübü Başkanı Hasan Şahin ve beraberindeki heyeti, Mahalli Spor Kulüpleri Futbol Bölge Başkanı Mehmet Kılıç ve beraberindeki heyeti, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve Başkan Yardımcılarını makamında ağırladı.
 
Öğleden sonra Vali Gül İçişleri Bakanlığı'nın vatandaşların sorun ve taleplerine hızlı bir şekilde çözüm üretebilmesi amacıyla kurulan Valilik binasındaki Açık Kapı noktası ile Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğünde yürütülen çalışmaları denetleyerek, işlem yaptıran vatandaşlarla görüştü ve görevlilerden bilgiler aldı. Vali Gül akşam saatlerinde son olarak Şahinbey ilçemiz Gerciğin mahallesinde bulunan Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nü ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı ve akşam yemeğini yaşlılarımızla yedi. 
 
Vali Gül’e Huzur evi ziyaretinde eşi Gülden Gül hanımefendi ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Yıldırım’da eşlik etti. Gül çifti günün son ziyaretini çocuk evleri sitesine yaparak koruma altındaki çocuklarla bir araya geldi.
 
Editör: Turgut bozgeyik
8 Kasım 2018 (Haber Merkezi) 1023

Yorumlar (0)

Yorum Yaz