Vali Gül’den Berat Kandili mesajı

Gaziantep Valisi Davut Gül Berat Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Vali Gül’den Berat Kandili mesajı

Gaziantep Valisi Davut Gül Berat Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Vali Gül’ün mesajı şöyle:

“Ramazan ayının habercisi ve müjdecisi olan Berat Kandili’niidrak etmenin heyecanı ve sevinci içerisindeyiz.

Bu mübarek gece vesilesi ile toplumsal olarak yaşadığımız bu zor süreçte Yaradan’dan sevgi, merhamet ve af niyaz ederken insani ilişkilerimizde hoşgörüyü esas almak, yaradılanı Yaradan’dan ötürü sevmek; iyiliklere, güzelliklere, hayra ve barışa atılmış en önemli adımdır.

Berat Kandili, bizlere Rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı öğrettiği gibi, kendimize, ailemize, din kardeşlerimize ve tüm kâinata karşı affedici, onarıcı ve bağışlayıcı olmayı öğretir. 

Bu gece hürmetine dargınlar barışmalı, yüzler birbirine gülümsemeli, kalplerdeki buzlar erimeli ve beraberce güzelliklere yürünmelidir.

Bu vesile ile,yaşadığımız bu zor günlerde Gaziantep modelini yaşatarak komşusu açken tok olmayan,  bütün zor durumdaki kardeşlerine yardımını esirgemeyen ve başlattığımız yardım kampanyasındaen ön saflarda yer alarak Gönül Seferberliğine öncülük eden tüm hayırsever kardeşlerimize özellikle minnetimi ifade ederken, tüm İslâm Âleminin Berat Kandilini tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini temenni ediyorum."

Editör: Turgut Bozgeyik

 

6 Nisan 2020 (Haber Merkezi) 1102

Yorumlar (0)

Yorum Yaz