Vali Gül'den Engelliler Haftası mesajı

Gaziantep Valisi Davut Gül, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Vali Gül'den Engelliler Haftası mesajı

Gaziantep Valisi Davut Gül, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Vali Gül, mesajında şu ifadelere yer verdi; "Engelli vatandaşlarımızla ilgili farkındalığın artması amacıyla 10-16 Mayıs tarihleri yalnız ülkemizde değil Birleşmiş Milletlere üye bütün ülkelerde Engelliler Haftası olarak kutlanmaktadır.

Engelli vatandaşlarımızın toplumda yaşadığı sorunlar sadece onların değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun kısacası tüm insanlığın ortak sorunudur. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarıyla ilgilenmek, bu sorunlara doğru ve kalıcı çözümler üretmek, onların yaşama bağlılıklarını artırmak, mutlu ve huzurlu bir ömür sürmeleri için çaba göstermek devletin ve toplumun sorumluluğudur.

Engelliler ile ilgili duyarlılıkların artması, ülkemizde son yıllarda yapılan yasal düzenlemelerle kendini göstermiş, engellilerin meselelerinin çözümü anlamında çok önemli gelişmeler yaşanmıştır. 

Onların meslek edinip, üretken hale getirilmelerini, kendi kendilerine yetebilen bireyler olmaları ve toplumsal hayata katılmalarını sağlamak öncelikli görevlerimizdendir. 

Engellilere sadece bu haftada değil, tüm yaşamları boyunca sevgiyle sahip çıkmalıyız. Unutulmamalıdır ki her insan bir engelli adayıdır. Bu yüzden engelli insanlarımızın daha rahat yaşayabileceği bir dünya için çalışmak her insanın vazifesi olmalıdır.

Engelli vatandaşlarımızın sorunlarını gündeme getiren ve hepimize engellilere yardımcı olma bilinci aşılamayı amaçlayan Engelliler Haftası’nda, engelli vatandaşlarımıza daha sağlıklı ve huzur dolu bir yaşam diliyor, engelliler konusunda duyarlılığın daha fazla artmasına vesile olması temennisiyle tüm engelli kardeşlerimizin haftalarını gönülden kutluyorum."

Editör: Turgut Bozgeyik

11 Mayıs 2019 (Haber Merkezi) 1143

Yorumlar (0)

Yorum Yaz