Vali Gül’den Muhtarlar Günü mesajı

Gaziantep Muhtarlar Derneği, 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle Vali Davut Gül’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Vali Gül’den Muhtarlar Günü mesajı

Gaziantep Muhtarlar Derneği, 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle Vali Davut Gül’e nezaket ziyaretinde bulundu. Vali Gül, ziyarette yaptığı konuşmada muhtarlar gününü kutlayarak muhtarların devletin yüzü olarak görev yaptığını kaydetti.

Türkiye Muhtarlar Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Muhtarlar Derneği Başkanı Ökkeş Titiz ve çok sayıda muhtarın bulunduğu ziyarette, muhtarların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerine emaneti olduğunu söyleyen Vali Gül, “Muhtarlarımız vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerinin birinci derecede muhatabı olmakla toplumsal hayatta çok önemli bir yer tutmaktadır.Muhtarlarımızdan gelen talep, öneri ve sorunları takip ederek çözmeye çalışıyoruz. Her söylenilen anında çözülmüyor ama mutlaka dikkate alınıyor. İmkânlardâhilinde söyledikleriniz mutlaka çözüme kavuşur” dedi.

Bekçilerin göreve başlamasıyla hırsızlık başta olmak üzere belirli suçlarda azalma meydana geldiğini aktaran Gül, “Yeni bekçilerimiz göreve başladığında bu suç oranları daha da azalacak. Bekçilerimiz, jandarma ve polisimiz görevlerini yapıyor ama vatandaşlarımıza da görev düşüyor. Vatandaşlarımızın gerek ihbar noktasında gerekse de o mahalle ruhunun muhafaza edilmesi anlamında duyarlı olmaları önem arz ediyor.  Uyuşturucu konusunda gelen şikâyetlere hem polisiye anlamda gerekli takipler yapılıyor, hem de buna olan talebin ortadan kalkması için çocuklarımızın daha çok spor yapacağı, sosyal ve kültürel faaliyetlerin içerisinde bulunacağımekânlar oluşturmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Türkiye ile ABD arasındaki anlaşma noktasında da değerlendirmelerde bulunan Gül, “Türkiye Cumhuriyeti’nin Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde bir kararlılığı vardı.  Siyasetin, sivil toplum kuruluşların, iş dünyasının kısaca tüm milletin tamamının Barış Pınarı Harekatı’na destek vermesiyle, milli birlik ve beraberlik içerisinde güçlü ordumuzun başarılı sonuçlar almasıyla bu sonuca ulaşıldı. Türkiye sınırında terörün barınmasına müsaade etmeyeceğini büyük bir kararlılık ve başarıyla dosta düşmana göstermiş oldu” ifadelerini kullandı.

Başkan Titiz ise Vali Gül’e misafirperverliği için teşekkür ederek başarılı çalışmalarının devamını diledi. Titiz ayrıca Barış Pınarı Harekâtı kapsamında yapılan anlaşma ile tüm muhtarlar olarak onur duyduklarını ve yüreklerinin kabardığını sözlerine ekledi.

Akşam saatlerinde gerçekleştirilen ziyaret yaklaşık yarım saat sürdü.

Editör: Turgut Bozgeyik

18 Ekim 2019 (Haber Merkezi) 1205

Yorumlar (0)

Yorum Yaz