Vali Yerlikaya'dan Zafer Bayramı mesajı

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Vali Yerlikaya'dan Zafer Bayramı mesajı

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Vali yerlikaya'nın mesajı şöyle: "Şanlı tarihimizde Anadoluyubizlere vatan yapan kutlu Malazgirt Zaferi’nden beri, Otlukbeli, Çaldıran, Mercidâbık, Mohaç, Sakarya ve Büyük Taarruz zaferleri Ağustos aylarındaelde edilmiştir.

Anadoluyu 1071’den beri aynı ideal ve cesaretle bizlere vatan yapan ecdada rahmet olsun.

İman gücü, vatan ve millet sevdasıyla asırlarca yedi düvele karşı koyan ecdadımızın bizlere emaneti olan bu mukaddes topraklar en değerli varlığımızdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığındaki ordumuzun zaferiyle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 96. Yıldönümünü büyük bir onur ve coşkuyla kutluyoruz.

30 Ağustos’ta Aziz Milletimiz, dişini tırnağına takarak kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere unutulmayacak bir ders vermiş, bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğini bütün dünyaya haykırmıştır.

Bu haykırış tüm mazlum milletlere ses olmuş, cesaret vermiş, ışık olmuş, yol göstermiştir

Bu zafer; “Ya istiklal ya izmihlal” tercihine zorlanan bir milletin, imanından aldığı güçle bayrak, hürriyet ve namus uğruna şehadete koştuğu, birlik-beraberlik ruhuyla çelikleşmiş azim ve kararlılığının bir göstergesidir.

Ecdadımızdan bizlere intikal eden bu mukaddes ruh ve şuur, vatan sevgisi ve hürriyet aşkı her zaman rehberimiz ve sonsuza dek yolumuzu aydınlatan bir meşale olacaktır.

Semalarımızda özgürce dalgalanan ay-yıldızlı bayrak altındaki bu cennet vatanda milli ve manevi değerlerimizden ödün vermeden, onurlahür ve bağımsız yaşama inanç ve idealimizden asla vazgeçmeyeceğiz.

Şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış bu topraklarda sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşamaya, zalime ve zulme karşı her zaman inanç ve azimle karşı koymaya devam edeceğiz.

30 Ağustos Zaferi’nin 96. Yıldönümü vesilesiyle, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, vatanı ve milleti uğruna şehadet makamına eren bütün şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

Aziz Milletimizin, bütünhemşehrilerimizin ve şanlı ordumuzun Zafer Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyorum. Zafer Bayramımız kutlu olsun!"

Editör: Turgut Bozgeyik

29 Ağustos 2018 (Haber Merkezi) 1838

Yorumlar (0)

Yorum Yaz