Yetkin: Yoksulun mutluluğuna ortak olalım

Gaziantep Yardım Vakfı Başkanı Ergun Yetkin, mübarek Ramazan ayı dolayısıyla hayırseverlere çağrıda bulundu.

Yetkin: Yoksulun mutluluğuna ortak olalım

 

Gaziantep Yardım Vakfı Başkanı Ergun Yetkin, mübarek Ramazan ayı dolayısıyla hayırseverlere yaptığı çağrıda, "Yapacağımız yardımlarla, ihtiyaç sahiplerinin iftar sofralarında gönüllerimizi buluşturalım" dedi.

İslam alemi olarak bir Ramazan ayına daha kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Gaziantep Yardım Vakfı Başkanı Ergun Yetkin, "Rahmet, mağfiret ve bereket iklimi üç ayların sonuncusu olan Ramazan ayı aynı zamanda bir yardımlaşma ve paylaşma mevsimidir. Yapacağımız yardımlarla, vereceğimiz fitre ve zekatlarla toplumsal dayanışmayı sağlarken, yoksulların sofralarında da gönüllerimizi buluşturalım" şeklinde konuştu. 

PANDEMİ PAYLAŞMAYA ENGEL DEĞİLDİR

Ramazan ayının yardımlaşma ve dayanışma duygularının en yoğun şekilde yaşandığı dönem olduğunu vurgulayan Başkan Yetkin, şöyle devam etti:

“Bu mübarek günlerde yardımlaşmanın ve paylaşmanın bereketini ve mutluluğunu hep birlikte yaşamalıyız. Ramazan ayında yoksulları doyurmak, onların yüzünün gülmesinde ve mutluluğunda pay sahibi olmak hem dinimizin hem de gelenek ve göreneklerimizin bir gereğidir. Vereceğimiz, zekatlarımızla, fitrelerimizle, sadakalarımızla, kardeşliğimiz pekişmekte, gönüller birleşmekte ve hayat bereketlenmektedir. Salgın sebebiyle bu Ramazan ayında da kalabalık iftar sofralarımız olmayacak ama bu durum iftarlarımızı paylaşmaya asla engel değildir. Yapacağımız aynî ve nakdî yardımlarla fakirin, fukaranın bir nebze de olsa yüzünün gülmesine vesile olabiliriz.

PAYLAŞMANIN MUTLULUĞUNU YAŞAYALIM

Pandemi dolayısıyla zor bir süreçten geçiyoruz. Bu sıkıntılı günleri hep birlikte yardımlaşarak daha kolay şekilde atlatmalıyız. Bu nedenle yardımlaşmak ve paylaşmak böyle sıkıntılı günlerde daha da anlam ve önem kazanmaktadır. Gaziantep Yardım Vakfı olarak, 28 yıldan bu yana yardım yapmak isteyen hayırseverlerimizle, yardıma ihtiyacı olan insanlarımızı buluşturmaya devam ediyoruz.   28 Yıldan bu yana yüzlerce aileye düzenli gıda ve ihtiyaç maddeleri yardımında bulunuyor, okuyan çocuklarının eğitimine destek oluyoruz.

28 YILDIR DEĞİŞMEYEN ANLAYIŞ

Hayırseverler isterlerse yapacakları yardımlar vakfımız tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır. Buradaki temel amacımız, yardımların amacına uygun ve doğru kişiye ulaştırılmasıdır. Gaziantep Yardım Vakfı olarak 28 yıldan bu yana bu anlayışımız hiç değişmedi. İhtiyaç sahibi kişilerin kim olduğuna bakmadan yardımlarımızı ulaştırıyoruz. Temel amacımız, bilgimiz dahilinde kimsenin aç ve açıkta kalmamasıdır. Bu vesile ile İslam aleminin mübarek Ramazan ayını tebrik eder, tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını dilerim."

12 Nisan 2021 (Haber Merkezi) 1228

Yorumlar (0)

Yorum Yaz