Yetkin'den kutlama mesajı

Gaziantep Yardım Vakfı Başkanı Ergun Yetkin, Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Yetkin'den kutlama mesajı

 

Gaziantep Yardım Vakfı Başkanı Ergun Yetkin, Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, "Antep Savunmasında, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneği sergilenmiştir" dedi.

Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutladıklarını ifade eden Başkan Yetkin, şunları söyledi:

"Antepliler, 98 yıl önce sadece düşman kuvvetlerine karşı değil, açlığa ve yokluğa karşı da amansız bir mücadele verdi. Birlik ve beraberliğin, toplumsal dayanışmanın, yardımlaşmanın ve birlikte hareket etmenin en güzel örneğini sergileyen Antepliler, düşmanı 11 ay boyunca şehre sokmadılar. Savaş sırasında tutulan kayıtlardan, cephede savaşanlara ekmeğin gramla, üzümün bile tane ile verildiği yazılmakta, insanların hayatta kalmak için ot, yaprak gibi buldukları her şeyi yedikleri bilinmektedir. Atalarımızdan bizlere miras kalan bu yardımlaşma ve dayanışma ruhunu yaşatmak ve daha da geliştirmek amacıyla Gaziantep Yardım Vakfı olarak 350 kadar aileye düzenli yardımlarda bulunuyoruz. Ülkenin geleceğinin ancak eğitimle daha iyi noktaya ulaşacağını düşünüyor, bu nedenle de yardıma muhtaç bu ailelerin üniversitede okuyan çocuklarına burs veriyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana, 'Gaziantep'te bilgimiz dahilinde kimse aç yatmasın' prensibi ile hareket ederek, ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için gayret gösteriyoruz. Sadece Gaziantepliler için değil, ülkemizde yaşayan herkes için bir gurur kaynağı olan Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümünü kutlarken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anıyoruz."

23 Aralık 2019 (Haber Merkezi) 945

Yorumlar (0)

Yorum Yaz