Yılmaz Özdil’den ‘ölüm listesi’ çıkışı!

Usta gazeteci Yılmaz Özdil, Sedat Peker’in iddialarını haber yapan gazetecilerin hem gazetecilik görevini yaptığını hem de vatandaşlık görevini yaptığını söyledi.

Yılmaz Özdil’den ‘ölüm listesi’ çıkışı!

 

Sedat Peker, kendisi, muhalif gazeteciler ve kendisi hakkında haber yapan gazeteciler hakkında bir ölüm listesi olduğunu iddia etti. Yılmaz Özdil ise konuya ilişkin dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Organize suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle hakkında soruşturma açılan Sedat Peker, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada kendisi, muhalif gazeteciler ve Peker’in iddialarını haberleştiren gazeteciler hakkında bir ölüm listesi olduğunu iddia etti.

Usta gazeteci Yılmaz Özdil de Sedat Peker’in iddialarını haber yapan gazetecilerin hem gazetecilik görevini yaptığını hem de vatandaşlık görevini yaptığını dile getirdi.

İSTİKLAL MARŞI'NIN 'KORKMA' DİYE...

Yılmaz Özdil, gazetecilerin tehditlerden ve ölüm listelerinden korkmadıklarını belirtirken, İstiklal Marşı’nın “Korkma” kelimesiyle başlamasının tesadüf olmadığını söyledi.

Özdil, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Bu milletin ulusal marşının “korkma” diye başlaması tesadüf değildir… Sedat Peker’in iddialarını haber yapmak hem gazetecilik, hem yurttaşlık görevidir.”

İşte o paylaşım...

 

 

12 Ekim 2021 (Haber Merkezi) 901

Yorumlar (0)

Yorum Yaz