AH ŞU DEPREM TEDBİRLERİ VE MİLLETİN AKLI İLE ALAY ETMEK

Mehmet Demir Atmalı

AH ŞU DEPREM TEDBİRLERİ VE MİLLETİN AKLI İLE ALAY ETMEK

Gölcük depremine yıllar olmuş, hiçbir tedbir alınmamış, saçma sapan tavsiyeler de bulunularak milletin aklı ile alay ediyorlar. Yok efendim deprem çantası taşıyın, yok efendim düdük bulundurun. Ne olacak bunlar.

Eeee deprem olursa binanın altında kalırsan çantadaki ilaçlarla kendini pansuman edeceksin, heey ben buradayım demek için yanındaki düdüğü çalacaksın. Ölmediysen toplanma yerlerine koşacaksın.

Bunu diyenleri beton bir blokun altına sıkıştıracaksın, boku ağzında çıkarken hadi düdüğünü çal bakalım diyeceksin. Binayı sağlam yap, düdüğe ihtiyaç kalmasın. Madem 20 yıl zaman vardı. Bu süre içerisinde toki hasarlı binaları yıkarak yeni bina yapabilirdi.

Hasarlı veya çürük binaların sorumlusu olan müteahhitlere ceza verip yeniden yaptıracaksın. Tabii ki partizanlık müteahhidi sorgulatamıyor. Müteahhit kaliteden çalıyor, çürük yapıyor, binayı yenilemek devlete düşüyor. Buna enayilik derler. İti öldürene sürütürler.Binayı yapan müteahhide vereceksin cezayı.

Ayrıca deprem, bir ülkenin ekonomisi ve ahlakı ile orantılıdır. Ekonomin güçlü, ahlakın yüksek ise, binaların sağlam ve dayanıklı olurlar. İnsanlar da ölmemiş olurlar. Japonlar deprem ile yaşıyorlar. Yer sallanıyor, hasar olmuyor, ölüm oranı sıfır gibidir.

Ekonımin zayıf ise, ahlakın da zayıf ise, depremin açtığı yara da bir o kadar yüksek olur tabii ki... Biz binalarımızı sağlam yapalım, hemen deprem olsun.

9 Ekim 2019 (Mehmet Demir Atmalı) 1038

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

İSTANBUL'UN 2. FETHİ NEDEN KUTLANMIYOR?

ALEVİLİK DİN Mİ, MEZHEP Mİ, TARİKAT MIDIR?

EV EKONOMİSİNE ÇÖZÜM

15 TEMMUZ 600 YILLIK BİR İNTİKAMIN PROVASI İDİ

CORONA VİRÜS BİZİ HİZAYA GETİRECEĞE BENZİYOR

MAKSAT DEVLETİ AYAKTA BİLSİNLER

İSLAMDA TEBLİĞ SORUNU

ZALİMLERE VE MÜNAFIKLARA ÇAĞRIMDIR

DUA ZAMANI. SECDE ZAMANI. TEVBE ZAMANI...