Aklıma çok HAYIRLI bi FİKİR geldi...

Aklıma çok HAYIRLI bi FİKİR geldi...

Aklıma çok HAYIRLI bi FİKİR geldi arkadaşlar.
Hele bi bakın bakalım nasıl olmuş ?
Mutlaka duymuşsunuzdur:
ÇİFTÇİNİN Bankası ZİRAAT, Türkiye’den tayyareyle gidince 46 saat uzaklıktaki VİRJİN adalarındaki bi şirkete 2014 yılında 1 MİLYAR 636 MİLYON DOLAR (bu günün parasıyla 12 MİLYAR liracık eski parayla da 12 KATRİLYON kadar) para vermiş ve tabii ki, geri ALAMAMIŞ ve zaten bence, ALMAK için vermemiş ve sanki HİBE etmiş gibi bi iş etmiş.
(ZİRAATÇİ olan bu Bankamız, bir TÜPÇÜ’ye de bazı GAZETELERİ kökünden satın alabilmesi için yine MİLYAR milyar paralar vermiş idi ya neyse ... )
Bugünkü gazetedeki habere göre, bizim ZİRAAT işlerine bakan BAKAN Beyimiz Bekir Pakdemirli de, YAŞ günü gelmiş olan 45 tane milletvekiline tanesi 499 lira olan (ve toplam 22 bin 455 lira tutan veya yutan) gravat ve FULAR HEDİYE edivermiş.
Tabii ki, bu iş bi başlangıç. Geride kalan 483 tane ERKEK milletvekiline de bööle HEDİYE edeceği düşünüldüğünde (ki, etmezse çok AYIP etmiş olacağı için) maliyet, 241 bin liracık kadar bi paraya ulaşacakmış. KADIN milletvekillerine de bi şeyler HEDİYE edecektir ki, onun maliyetini şimdilik bilmemiz mümkün değildir.
Görüyorsunuz ya, ne kadanak çok (bon-coeur) BONKÖR, yani İYİ KALBLİ ve yani CÖMERT bi Bakan Bey’imiz vardır ki, ben, bu ATÛFETLİ, (şefkatli, merhametli) Bakan’ımızı can ü yürekten TEBRİK ediyor ve ben payıma, bizi temsil eden milletvekillerimize yapılan bu ÂLÎCENÂB hareketi, bu GÜZELLİĞİ kendime de yapılmış sayarak ŞÜKRANLARIMI arz edip kabulünü istirham eylemekten kendimi alamıyorum ve çok sevinerek, yapılan işin doğruluğundan dolayı da MUTMAİN oluyorum.
Şimdi de, aklıma gelen FİKİRİMİ açıklamaya geliyorum:
Gerek bu malûm BANKA’mızın ve gerekse bu BAKAN beyimizin, ÇİFTÇİLERE tek tek YAŞ günü kutlaması yaparak FULAR falan hediye edemeyeceği ve KREDİ de VERMEYECEĞİ için;
Hiç olmazsa, onların ÖLÜSÜ için onların adına her vilayette en az bi tane olmak üzere ÇİTFLİKBANK CAMİİ yaptırmaları ve hemen etrafında da bi MEZARLIK sahası tanzim etmelerini FİKREYLEMİŞ bulunmaktayım.
Bu itibarla, DİRİSİ için harcayacak paramız olmadığına göre, hiç olmazsa ÖLÜSÜ için HAYIRLI bi iş yapmış ve İLELEBED kalacak bi ESER bırakmış olmamızın mutluluğunu yaşamış ve YAŞATMIŞ oluruz.
Ve bence, bu ESER ve bu eserin içindeki HİZMET yüzünden de ÇİFTÇİLERİMİZİ çok memnun ve mutmain etmiş olmak suretiyle onların da GÖNÜLLERİNİ FETHETMİŞ oluruz.
Haa bi de şu var:
Bu camilerin İNŞAASI esnasında bi sürü de İSTİHDAM sağlamış olmakla İŞSİZLİĞE de bi fayda sağlamış oluruz.
İlaveten ve yani bu inşaatlar bittikten sonra da, bir çok İMAM, MÜEZZİN ve diğer görevlilere de bir iş sahası açmış oluruz.
Ve bu suretle de EZANLARMIZI daha fazla okumuş oluruz.
Ve de "BAYRAK inmez, VATAN bölünmez" diyebilme hakkına kavuşmuş oluruz.
Yani OLURUZ da OLURUZ ve her bakımdan bi şeyler yapmış OLURUZ.
Ne dersiniz, böyle olur muyuz ?
Nasıl, eyi bi şey FİKREYLEMİŞ olmuş muyum ?
16 Ocak 2021 (Mümtaz Şahin) 1166

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

Bana NE, sana NE, bize NE ve kime NE ?

GÖZÜN AYDIN TÜRKİYE’m (!)

HİKMET-FURÛŞ SÖZLER ve GEREKSİZ İŞLER

HIRSIZIN ve arsızın da TEDBİRLİSİNİ...

Elhamdülillah MÜSLÜMANIK ama...

HIRSIZ içerideyse KAPI KİLİT TUTMAZ

ABOOOVVV Herife bakın yaav !?

MÜJDELER olsun eeeyyy AHÂLİİİİ !

Aha, bi bu EKSİK imiş ki...