AKP VE SOSYAL KONUT

AKP VE SOSYAL KONUT

Dar gelirli aile nasıl konut sahibi yapılır. AKP Belediyesinden öğrenelim. Bir arkadaşım anlatıyor. Mavikent konutları serüveni!

"Kuraya girdik. Günlerce ev sahibi olmanın hayalini kurduk dualar ettik, adaklar adadık. Kura sonunda mutluluğumuza diyecek yoktu. Artık bir ev sahibi olmuştuk.

 Borç harç edinip peşinatını yatırdık. 60.000TL ödememiz kalmıştı. İlk yıl için 520,00TL taksit ödedik. ikinci yıl 560,00 TL taksit ödedik. Üçüncü yıl 720,00 TL taksit ödüyoruz. Geçenlerde borcumun tamamını öğrenmek istedim belki kapatırım diye bana 72.000,00TL borç çıkardılar. Üç yıl taksit ödemiştim borcum azalacağına çoğalmıştı.

Sorun bunla da bitmiyor. Sokak, cadde aydınlatması halen yok. Hava karanlık olduktan sonra dışarıya çıkmaya korkuyoruz. Ulaşım bir kaç otobüs hattı var. Çarşıya işe gitmek için çıktığınızda 2 saat da çarşıda oluyoruz. Aylık 300,00TL ulaşıma para veriyoruz. Haaa bir de iki çocuğum okula gidiyor. Mahallede okul yok. Yetkililere söyledik. Bizim işimiz değil, o milli eğitimin işi cevabını aldık. İki çocuk için aylık 400,00TL servis ücreti ödüyorum. Şimdi ben dar gelirliyim ve Şahinbey Belediyesi bizleri konut sahibi etti. Kirada otursaydım daha karlı olacaktım.”

AKP nin Sosyal devlet anlayışına bakın yap sat müteahhit belediyeciliği. Yapsat kar et gerisi teferruat.

CHP Sosyal Demokrat belediyecilik mi? Birkaç kelime ile aç ve açıkta vatandaş kalmayacak. Yapılan her şey doğa odaklı olacak. Yaşam hakkına saygı duyulacak. Doğayı kar amaçlı kullanmak değil, doğa ile uyumlu yaşamak için belediyecilik.

12 Mart 2019 (Av. Mahmut Öztürk) 2977

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Bu Toki evleri kadar çürük insanlar Fabrikalar tersaneler satıldı Topraklar satıldı kimse ses çıkarmadı İşgal edildi ruhları,bedenleri,umutları Herkes tutanın elinde kalıyor Nereye bakılsa taş duvar Toki evinde oturur ama saray'a sevinir. Oğlu askerde, savaşa sevinir. Kapıya bırakılan makarnaya kömüre, mitingde dağıtılan ekmeğe, ayrana sevinir. Bayramlarda bedava bindiği otobüse, tramvaya sevinir. İşsizdir, bedava kek ve çay vaadine sevinir. alkışlar...neyi alkışlıyor bilmez ama alkışladığı için de sevinir. Kim kimin yaşam hakkına saygı duyuyor Kim doğaya minnettar Bir ağaç diksen delisin diyorlar Yıllarca doğanın verdiği emeği bir kibrit aleviyle yok ediyorlar Adamlar kıçıyla evlerinizi sokaklarınızı aydınlatıyor. hiç kıçın da nuru olur mu demeyin. Oluyormuş valla ...
Bakım13 Mar 2019 03:27:05

DİĞER YAZILAR

GÜN DOĞDU

SİGARA YASAĞIYLA ÇOCUKLARI KORUYACAKMIŞ!..

FATMA ABLANIN ÇİFTLİĞİ

KOLTUK SAVAŞLARI

ÖZ ELEŞTİRİMDİR

HAZİRANDA ÖLMEK (OLMAK) ZOR!

1 MAYIS

ÇOCUK OLMAK NE ZOR İŞ

AĞLAYAN ŞEHRİN GÖZYAŞLARI