AZERBAYCAN TOPLANTISINDA NEDEN TÜRKİYE YOK?

Mehmet Demir Atmalı

AZERBAYCAN TOPLANTISINDA NEDEN TÜRKİYE YOK?

Diye soranlar var. Elbette ki olmaz. Çünkü, Türk Devleti'nin birinci ağzından,  ikinci ağzından, hariciyenin ağzından defalarca, biz askeri de, siyasi de, her türlü Azeri kardeşlerimizin yanındayız diye deklare ettiler. Yeter ki, onlar yardımın şeklini bize beyan etsinler dendi. İktidarın ortağı da aynı desteği verdi. Kısaca Türkiye taraftır. Bu nedenle tarafsız bir toplantıya çağırılamaz.

Türkiye Azerilere kardeşlerimize destek vermese idi, başta İYİ Parti ve ortakları birden Türkçü olup oy devşirme peşine düşerek, hükümeti tefe koyup çalarlardı. Şimdi ise neden masada yoktur diye soruyorlar. Böyle bir soruyu soranlar da bir zeka sorunu aramak gerekiyor. Azeri kardeşlerimiz daha Karabağ'ın yarısını almadan Türkiye tarafsızım deyip arkalarından çekilsin de rezil mi olsunlar. Muhalefet bunu mu istiyorsa, utanmasın açıklasın. Bu muhalefet 5 defa yenilmiş. Halen çapo yaylaya çıktı desinler diye seçim istiyorlar. 6. defa yine boyunun ölçüsünü alacaklar. Yıkılan yiğit güreşe doymazmış.

Türkiye muhalefetinin iğdiş keyfi için bu savaşın içinde, kurtlar sofrasında ve corona belasının içinde seçime gitmeliymiş. Daha çok işimiz var. Azeriler Karabağ'ın tamamını alamazlarsa bizzat Türk Askeri ve sihaları devreye girebilir, gerekirse girmelidir de... Bu nedenlerle seçim yok beyler, rahat sıçımınıza bakın. Gazınızı çıkarın rahat edersiniz.

Efendim Türkiye toplantıda niye yokmuş. Yahu tarafız taraf. Anlayın artık. Böyle ülke içinde oy avcılığı için basit muhalefet yaparsanız bitersiniz. Birlik olmanın zamanı. Siz de bu yakışır. Size yakışanı yapın lütfen. Hacivat Karagöz oyunu tutmuyor vazgeçin. Aslında Paşinyan, uzun zamandır AB'ye girmek istiyor. Hint Avrupa ırkı öyle istiyor. Putin yıllardır bundan rahatsız.

Tahmin ediyorum ki, Azerbaycan ile Putin anlaştılar. Karabağ'da Paşinyan'ı biraz hırpala, bensiz ayakta kalamayacağını anlasın ve bu AB sevdasından vazgeçsin. Türkiye'de başından beri bu görüşmelerin içinde sanırım. Yoksa Türkiye Azerbaycan'ı riske atmazdı. Karabağ'ın tamamını alıncaya kadar desteğe devam eder.

15 Ekim 2020 (Mehmet Demir Atmalı) 2767

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

BİR TARİHÇİ FRANSA'YA KRALINI NASIL KUTARDIĞIMIZI HATIRLATSIN...

BEYLER BULDUĞUNUZ ÇÖZÜMLER MİLLETİN BAŞINA BAŞKA DERTLER AÇIYOR

ESKİLERİ ALLAYIP PULLAYIP YENİ PARTİ KURDURUYORLAR

HADİN AZERİN TORUNLARI

ORMAN YANGINLARI

SAĞLIK BAKANINA AÇIK MEKTUP

ER+MENİ AZERBAYCAN SAVAŞI

NİHAYET HATASINI ANLADILAR

ÜLKÜCÜLERDEN ÖZÜR DİLENMELİ