BRÜTÜS’ÜN HAKKI İNCE’YE Mİ?

BRÜTÜS’ÜN HAKKI İNCE’YE Mİ?

Söylentilere göre Sezar’ın en iyi yaptığı şeylerden biri kendini istemeyenlerinve düşmanlarının arasına bir muhbirini yerleştirip onların kendisi hakkında ne konuştuklarını ya da kendisine karşı nasıl bir girişimde bulunacaklarını öğrenmesiymiş. Yine söylentiye göre Brütüs de bunlardan biriymiş. Brütüs’ü Sezar yetişmiş ancak Sezar kendi tekniğiyle ölmüş. Cumhuriyetçiler aklını kullanıp Sezar’dan Sezar’ın  yöntemiyle kurtulmuşlar.

Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığı adaylığında ciddi olduğu anlaşıldıktan sonra ona karşı bir Brütüs muamelesi yapılmasını anlamış değilim. Çünkü Brütüs kralın adamıydı. İnce Cumhuriyet’in yetiştirdiği bir siyasetçi ve Cumhuriyet Halk Partisi içindeki emeği de Kemal Kılıçdaroğlu’ndan fazla.

Tepeden inme bir genel başkan ile tabandan gelen partinin gençlik kolları dahil hemen hemen tüm kademelerinde görev yapan ve partinin lehine olacak bir şeyi seve seve yapan biri arasında elbette fark olacak.

Net söylüyorum İnce, Kılıçdaroğlu’ndan daha CHP’lidir.

Hal böyleyken İnce’ye Brütüs muamelesi yapmak saçmalık ve ihanettir. Tepeden inme bir genel başkan olacaksın, partinin tüm delegasyonunu kendin belirleyip aksi ses çıkaranların önünü kapayıp parti içi demokrasiyi bitireceksin, partiye gerçekten gönül vermiş biri de hain olacak? Yok öyle yağma!

Ilımlı bir lider görüntüsü çizme adına gün gelip MHP ile, gün gelip İYİ Parti ile, gün gelip HDP ile, gün gelip Saadet Partisi ile dostluğunu ilerleteceksin ama % 30 oy almış partinin adayını da muhatap bile almayıp sindirmeye çalışacaksın? Böyle bir yağma da yok!

Genel Başkanlığa geldiği günden beri tek başarısı trol yetiştirmek ve Muharrem İnce’yi çatı aday gösterebilmek olan birinin başarılı olan birinin önünü kesme gayretini anlayamam.

-E ılımlıymış?

+Olmasın mı? Koltuğunu nasıl koruyacak?

-E İstanbul seçimlerindeki başarısı müthişmiş?

+O da mı olmasın?

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 50 bin sandıktan tutanak alamamış bir genel başkanısın.

Genel Başkanlık seçimi hariç girdiğin her seçimi kaybetmiş bir genel başkansın.

Delegasyonu kendine ayarlayıp parti içi demokrasiyi bitirmiş bir genel başkansın.

Muharrem İnce kendi ağzıyla söyledi geçen gün:

“Yenilgiyi iyi yönetemedim”

Bu bile bir dürüstlüktür. Hiç olmazsa kaybettiği bir seçimi kazanmış gibi yapmıyor.

Yıllardan beri ‘yaptırmayacağız, ettirmeyeceğiz, böyle bir şey olabilir mi’ siyasetinden başka bir siyaset yapamayan bir genel başkansın sen Kılıçdaroğlu!

Ki zaten ‘Yaptırmayacağız, ettirmeyeceğiz, böyle bir şey olabilir mi?’ dediğiniz her şey oldu, yaptılar, ettiler!

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde popülerliği partisinin popülerliğinden fazla olan Demirtaş yüzde 7, partisi yüzde 11 oy aldı. Akşener yine aynı. Yani Muharrem İnce AKP ve MHP’den bile oy aldı. Şuan için araştırmalar Deva ve Gelecek Partisinin toplam oyunu yüzde 4 olarak gösterirken Muharrem İnce’nin bireysel oyunu o kadar gösteriyor.

Son olarak şunu söyleyeyim:

Muharrem İnce CHP’nin bir değeri ve yükselen yıldızıdır. Onun yeniden partiye kazandırılması gerekmektedir ki artık sanmıyorum. Muharrem İnce’nin parti kurmayacağı ama aday olacağı açıkça bellidir.

Eğer yeniden partiye kazandırılmazsa bir vatandaş olarak benim duruşum bellidir. Kazansa da kaybetse de adayım İnce’dir.

Yok efendim siyaseti bölmemeliymişiz.

Hadi yaaa…

Bölmeyelim tek adamın eline mi verelim? Parmağında mı oynatsın partiyi ve partililerini?

Hem Davutoğlu ve Babacan parti kurarsa haklı, İnce parti kurar ya da aday olursa bölücülük, hainlik öyle mi?

Öyle bir dünya yok.

Hatta ve hatta MHP ve AKP’nin trollerinden daha tehlikeli olan CHP trolleri saldırsa da öyle bir dünya yok. Duruşumuz demokrasiden, çok seslilikten yanadır.

9 Ağustos 2020 (Deniz Yusuf) 1500

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

GÜLdüm VE tepkileri DÜŞÜNdüm

DUYGU DELEN’İN GERÇEK KATİLİ KİM?

İNCE MESELE & ÇÖZÜMLEME

HAZMEDEMİYORUZ

LANET OLSUN!!...