BUGÜN TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN DOĞUM GÜNÜ

Mehmet Demir Atmalı

BUGÜN TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN DOĞUM GÜNÜ

DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN. İYİ Kİ DOĞDUN TÜRKİYEM. YOKSA KUCAĞIMIZDA ÇOCUĞUMUZLA BİR VATAN ARARKEN, AYAĞIMIZA ÇELME TAKILAN BİR BABA OLURDUK. İYİ Kİ VARSIN... KİMİN ESERİSİN DERLERSE, SON EHLİBEYT, BAŞBUĞ GAZİ MUSTAFA KEMALİN İMZASI İLE KURULDUM DERSİN. BUNU HİÇ UNUTMA EMİ...

Dünyanın hiçbir yerinde ve tarihin hiçbir devrinde, bir devletin kuruluşundan 1400 sene önce bir Türk Peygamber tarafından adı konulmuş bir devlet yoktur. Ama biri var ki, kuruluşundan 1400 sene önce iki Mustafa tarafından adı konulmuş bir devlet vardır. Kim adını değiştirmeye kalkarsa derhal çarpılır, Feto gibi çalgın olur.

Bir gün Şehit Başbuğ Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Ankara Müftüsü Rıfat Börekçiyi köşke davet eder ve önünden ayağa kalkar ve yer gösterir. Börekçi, "aman paşam bizi mahçup ediyorsunuz" der. Atatürk, "mahçup olacak birşey yok. Gerçek Din Alimlerinin ilmi karşısında ayağa kalkılır" der ve sorusunu hemen sorar; "Hocam, yeni genç Cumhuriyetimizin adı ne olsun? Börekçi tarihi bir cevap verir; "Paşam, Peygamber Efendimiz, hendek savaşını bir Türk Çadırında yönetti. O çadıra da KUBBETUT TURKİYYE diyordu." Atatürk çocuk gibi heyecanlanır ve : "de sene Peygamber efendimiz ta 1400 sene önceden Cumhuriyetimizin adını koymuş. Hadi Cumhuriyetimizin adı Türkiyye olsun" demiş. İlk Ehlibeyt, ilk Muhammed Mustafa Devletimizin adını teklif etmiş oldu. Son Ehlibeyt son Mustafa da tereddüt emeden taşı gediğine koydu. İşte TÜRKİYYE CUMHURİYETİ bugün doğdu.

Atatürk din adamlarını astı diyenler var. Neden Rıfat Börekçiyi asmamış acaba? Hem de kalkmış yer vermiş. Hem de cumhuriyetin adını ne koyalım diye neden sormuş acaba? Elmalı Hamdiye neden Elmalı Tefsirini yazdırmış acaba?Neden Diyanet İşleri Başkanlığını kurdurmuş acaba? Neden İlk imam hatip okulu kendi döneminde açılmış acaba? Bazılarının tabiri ile din düşmanı biri neden bunları yapar acaba? Ona din düşmanı diyenler utansın. O ingiliz ajanı din adamlarını astırmıştır. Altı yaş olanlar kendilerini bilirler. Onlar Atatürke dil uzatıyorlar.

29 Ekim 2020 (Mehmet Demir Atmalı) 1694

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

ÖĞRETMENİM GÜNÜN KUTLU OLSUN

HDP VE PKK'NIN ERMENİ OLDUĞU BİR DAHA ORTAYA ÇIKTI

ABD BAŞKANI KİM OLUR?

SÜRÜ BAĞIŞIKLIĞI MI İSTENİYOR?

BİR TARİHÇİ FRANSA'YA KRALINI NASIL KUTARDIĞIMIZI HATIRLATSIN...

AZERBAYCAN TOPLANTISINDA NEDEN TÜRKİYE YOK?

BEYLER BULDUĞUNUZ ÇÖZÜMLER MİLLETİN BAŞINA BAŞKA DERTLER AÇIYOR

ESKİLERİ ALLAYIP PULLAYIP YENİ PARTİ KURDURUYORLAR

HADİN AZERİN TORUNLARI