Cumhur ve millet ittifakı…

Yusuf Çetin

Cumhur ve millet ittifakı…

Son yılların en çekişmeli yerel seçimi olacak 31 Mart. Ülkemizde ne kadar siyasi parti varsa(ittifak) ortak hareket etme peşinde. İttifak, yani ortak düşünce, beraber hareket etmek gibi bir şey. Genel ve yerel anlamda siyasi ittifakçıları değerlendirmek gerekirse eğer, bizim de nacizane fikir ve yorumlarımız olacak.

Siyasi partiler, bildiğiniz gibi genel merkezden yönetilir, yerelin fikir babası genel merkezdir, şu aday dedimi iş bitmiştir, o kesin adaydır. Ancak, yerel bağlamda, bana göre genel merkezin tavsiye özgürlüğü olmamalı. Mevcut adayın yaşadığı kentte sevilen sayılan, hatırı sayılır biri olmasına özen göstermekte yarar var. Öncelikle bana göre bunlara dikkat edilmeli..

Gaziantep’e gelirsek eğer; Gaziantep tam bir kaos ortamının ortasında siyasi manada can çekişiyor…

Seversin sevmezsin, bir zamanlar gönüllerin kahramanı Celal Doğan DSP'den belediye başkan adayı oldu, işi zor , tepki gösteren çok, ancak şu faktörü unutmamak gerekiyor. Celal Doğan bir zamanlar Gaziantep’te efsane idi. Fatma hanıma ciddi bir rakip, aksini iddia edenler de var. HDP’den geçtiğimiz dönem vekil olan Celal Coğan’da hayli iddialı. Dedim ya, sıkıntılı bir dönem, yerel seçimler ülkenin siyasi ayağını belirleyecek gibi…

Cumhur ittifakının işi zor…

Yerelde bir çok kentte hezimet yaşayabilir…

11 Şubat 2019 (Yusuf Çetin) 1426

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

Deprem...

Has bahçenin gülleri…

Empati…

Ne hallere geldik…

Demedi demeyin…

Tövbe…

Yüzünüze tükürem sizin!

Mazbata…

Yalandan kim ölmüş…