DUA ZAMANI. SECDE ZAMANI. TEVBE ZAMANI...

Mehmet Demir Atmalı

DUA ZAMANI. SECDE ZAMANI. TEVBE ZAMANI...

Korona ateşkes ilan etti. Yiğitseniz uymayın.

"Ağlayın su yükselsin. Belki kurtulur gemi... Anne seccaden gelsin... Bize dua et emi.. Nfk.

Evet amcaoğlu, herkesin bir hesabı vardı. Bop projesi ile islam ülkelerini iç savaşla çökertip, insanları mülteci yaparak fakirleştirdikten sonra onlara kiliseden yardım, sadaka vererek hristiyanlaştırmak istiyorlardı. Allah Irak da, conilerce tecavüze uğrayıp hamile kalıp türkiyeye bir mektup yazıp Allah rızası için bulunduğumuz cezaevine bir bomba atında bizi bu azaptan kurtarın diye yalvaran bir milyon müslüman kadın adına gönderilen mektupları unuttu mu zannediyorsunuz? Buna seyirci kalan müslümanları unuttu mu dersiniz? Allah büyük intikam sahibidir. Hiç unutmaz.

Yeri gelince git coronadan temizlik nasıl olurmuş öğren de gel der. Müslüman da Allahu Ekber diyerek din kardeşini Allah adına boğazlıyordu ve şehit olup cenneti umuyordu. Ama Allahın hesabının olduğunu bilmiyorlardı. Nemrutu topal bir sinekle diskalifiye eden Allah bugün insanlığın başına görünmeyen bir düşmanı bela etti ve hadin o kocaman uçak, tank füze ve gemilerinizle, atom bombanızla savaşın dedi. Görünürde düşman yok ki savaşsınlar. Bu kadar kirlenen kalpler ancak temizlik silahı ile temizlenebilir di.

Maddi ve manevi temizlik gerekiyordu. Hayırda şer, şerde hayır aramamız gerekiyor. Bakalım bu görünmez düşmanı gönderen Allahın ne muradı vardır. Belki ölen ölür, kalanlar topyekün Allahın ipine sarılacaklar. Avrupada minarelerden ezan yasaktı serbest oldu. Kiliselerde, havralarda kuran okunmaya başlandı. Kuran sesi duyan gayri müslimler sokak ortasında secdeye gidiyorlar. Bunlar olacak deselerdi inanmazdık. Ama oldu. Ya bize ne yaptı. Müslümanlara da bir uyarıda bulundu. Kirli kalplerinizle, kirli ayaklarınızla mescitlerime girmeyin, çıkın benim mülkümden dedi. Temizlenin öyle gelin. Yoksa size ayak bastırmam dedi Allahu a'lem...

Belki de mescitler, hal lisanı ile Allaha bizleri şikayet ettiler: "Bu kadar münafık çoğaldı ki, bu kadarı da bize fazla geliyor, taşıyamıyoruz yarabbi. Al bunları başımızdan, kilit vur kapımıza, bir süre görmeyelim. Çünkü midemiz bulanıyor bunlardan. İşi başka, dışı başka bunların." demişlerdir kim bilir. Utanmamız lazım. Kendimizi sorguya çekmemiz lazım. Acilen bir iç muhasebeye ihtiyaç vardır. Elimizi çabuk tutmaz tevbe etmezsek, helak olacağız. Elini çabuk tut müslüman. Sen bu sahte imanla, bu kirle bu mescitlere tekrar giremezsin. İmanını tazele. Tren kaçıyor. Allaha binlerce hamdü senalar olsun ki bizi müslüman yaratmış.

Önce müslüman kendine çekidüzen vermeli. Şu münafılık ile müslümanlık arasında gidip gelen halinden kurtulmalı ve ayeti kerimenin uyarısına kulak vererek dosdoğru olmalıdır. Yoksa Allah daha öncekileri uyardığı maide süresi 54. Ayet ile sana vermiş olduğu islam bayraktarlığını elinden alır ve bu şerefi başkasına bahşeder. Sen bilirsin ey eşrefi mahlukat. Dilersen insanı kamil olursun. Dilersen esfele safilin olursun. Seçim senin. Allahım bizi bu zilletten kurtar. Bizi affet... Ameli salihlerden eyle. Amin.

6 Nisan 2020 (Mehmet Demir Atmalı) 1038

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

İSTANBUL'UN 2. FETHİ NEDEN KUTLANMIYOR?

ALEVİLİK DİN Mİ, MEZHEP Mİ, TARİKAT MIDIR?

EV EKONOMİSİNE ÇÖZÜM

15 TEMMUZ 600 YILLIK BİR İNTİKAMIN PROVASI İDİ

CORONA VİRÜS BİZİ HİZAYA GETİRECEĞE BENZİYOR

MAKSAT DEVLETİ AYAKTA BİLSİNLER

İSLAMDA TEBLİĞ SORUNU

ZALİMLERE VE MÜNAFIKLARA ÇAĞRIMDIR

HER ŞEYİ DEVLETTEN BEKLEMEK...