DÜNYAYI UNUT, AHİRETE BAK?

Mehmet Demir Atmalı

DÜNYAYI UNUT, AHİRETE BAK?

DÜNYAYI UNUT, AHİRETE BAK?
Öyle mi hoca?
Peki
SEN NEDEN TRİLYONLARIN ÜZERİNDE OTURUYORSUN?
Allahın seçilmiş tek kulu sen misin?
Dünyayı unut ahirete bak! Bu tür telkinler söylene söylene islam aleminde samimi sade müslüman herşeyden elini çekip tekkelerde cenneti ve verilecek 70 huriyi sayıklamaya başladı. Bir hırka bir lokma yeter, zenginlik istemem dedi. Hacca gidersen elini metreden teraziden çekeceksin dedin. Yoksa yanlış ölçer tartarsın, günaha girersin dedin. Hacı amca da öyle yaptı, ticaretten kaçtı. Haram yollarının sonuna kadar açık, helal yollarının sonuna kadar kapalı olduğu bir ülkede haram yeme diyeceksin. Sen ve Sam amca para kazanacak, teknoloji ile müslüman kanı dökecek. Sahi hoca sen kime çalışıyorsun? Sam amca ile paslaşarak ortak mı çalışıyorsun? Yoksa şooo devşirme gizli ajan sen misin? Müslümanı 72 fırkaya böldün. Senin fırka malı götürüyor ve çok mutlu ve müreffehsin bunun adına da hizmet diyorsun. Söyler misin kime hizmet ediyorsun? 71 fırkaya da kafir muamelesi yapıyorsun. Ey emevi, vehhabi alim geçinenler, bu yanlış fetvalar ile islam toplumunu fakir ve yoksul bıraktığınız için, testiyi doldurduğunuz için, müslümanı mülteci yaptığınız için ahirette bunun hesabını vereceksiniz.

Hani "HİÇ ÖLMEYECEKMİŞ GİBİ DÜNYAYA, YARIN ÖLECEKMİŞ GİBİ AHİRETE ÇALIŞACAKTIK?"

Zavallı müslümanı dünyadan soğutacaksın, sen malı götüreceksin....
Vayy uyanıklar vayy...

Ey müslüman bu uyanıklara inanmayasın. Sen durmadan şükredeceksin. Onlar malı götürecekler. Hayır imamı azam gibi düşüneceksin. O kazancına haram katmadan bağdatın en zengini olmuştu.
Bir de cenaze kokusunu seviyor, hemen taziye çadırlarına damlıyorsun. taziyelerde vaaz vererek müslümanı cehennemle korkutarak, çıkar yol bırakmıyorsun ki adam dünyaya boşversin. Hani "la ilahe illellah muhammedurrasulullah" diyeni cehennem ateşi yakmayacaktı? Sen niye yakıyorsun mü'minleri? Neden Allahın rahmetinin ne kadar geniş olduğunu anlatmıyorsun? Neden Allahı sevdireceğine, korkulan biri olarak tanıtıyorsun? Neden Beyazıt-ı Bestami gibi söylemiyorsun? O Allah'a şöyle hitap ediyor: "bana bak! Eğer kullarına rahmetinin ne kadar geniş olduğunu anlatırsam, vallahi kimse sana ibadet etmez haa!" diye latife yaparak insanları ümitsizliğe kaptırmadan tam aksine ümitvar ediyor.

Ey kardeşim, ortada bir çok din var ancak Allahın dini raflarda asılı kuranı kerimde kaldı. Ülkemizde 85 milyon din var. Senin dinin, benim dinim. Ayşe kadının fatma bacının dini. Yani kendimizi Allahın dinine uyduracağımıza, Allahın dinini kendimize uydurduk. Bu kadar cami, kuran kursu ve dini kitap var, yazar var, vakıf var, hayır kurumu var, ancak islam aleminin hali içler acısı. Çünkü eş'ari, emevi, vehhabi itikada mensup nakilci din alimleri din diyaneti yönetiyor da ondan dolayı sam amcadan dayak yiyoruz. Arıza burada. Bu nedenle ülkemizde 85 milyon din var. Merhum prof. Yaşar Nuri Öztürk ün "Allahla Aldatanlar" ve "Kanla Abdest Alanlar" adında kitaplarını okumanızı tavsiye ederim. Eskiden takvimlerimizde "Bugün Allah için ne yaptın" yazar idi. Şimdi ise adeta sessizce "Bugün Allah için ne çaldın?" demek moda oldu. Allahın malını mülkünü Allahtan mı çalıyorsun? Sonra da Allahın nimetleri ile zengin olup Allahın kullarını tehdit ediyorsun. Ey alim mi diyeyim, ey zalim mi diyeyim! "Kolaylaştıracağına zorlaştırıyorsun ki insanlar dini senden öğrensinler. Sevdireceğine nefret ettiriyorsun ki, müslümanlar din değiştirsin. Bu durumda sormak gerekiyor: ey din tüccarı, müslümanların kimini rezil ettin, kimini mülteci yaptın, sen kime çalışıyorsun? Sizlerin inadınıza modern ve çağdaş müslüman olacağız,

DÜNYAYI DA SEVECEĞİZ, AHİRETE DE ÇALIŞACAĞIZ. vesselam.

6 Aralık 2018 (Mehmet Demir Atmalı) 1864

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

YENİ BİR KAN GURUBU MU DOĞACAK ACABA?

ACI KAYBIMIZ!

TIP BAYRAMI MI?

TANZİM SATIŞLAR PANSUMAN TEDBİRLER...

TÜRKÇE KUR'AN DENİLİNCE NE ANLIYORUZ?

DİNSİZ TÜRK SOYSUZ MÜSLÜMAN OLAMAZ!!!

İŞSİZLİK İÇİN ÇÖZÜM ARANIYOR...

MO’DAN MU’YA TÜRKLER

GAZİANTEP BELEDİYELERİ NE YAPMAK İSTİYOR?