GALATASARAY İLE FENERBAHÇE, AL BİRİNİ VUR ÖTEKİNE…

GALATASARAY İLE FENERBAHÇE, AL BİRİNİ VUR ÖTEKİNE…

Yazık, çok yazık…

Biri 113 yıllık Galatasaray, diğeri 111 yıllık Fenerbahçe… Türkiye’nin en büyük iki futbol takımı! İkisi de bir asrı aşmış ulu çınar!

Yüz yılı aşmış tarihlerine bakmayın, bugün ikisinin durumu da içler acısı! Birincinin müzesi çok kalabalık, görmeye değer ama ne yazık ki Avrupa’dan aynı yıl alınmış iki kupa var sadece! Ötekinde o da yok! Hemen her yıl ikisi de Avrupa’da boy gösterir ve elleri boşyurda dönerler! Geçen sezon ve bu sezon ikisi de kadrosunu yüzde doksan oranında yabancılardan kurdular! Sonuç? Biri tepede ama gol atacak santraforu bile yok! Diğeri zaten dipte, düşme hattından kurtulmaya çalışıyor! Al birini vur ötekine! Ali Sami YEN Spor Kompleksi’ni hınca hınç dolduran 53 bin taraftar önünde oynanan derbi maalesef Türk futbol tarihine kara bir leke olarak geçti!

Maç bildiğiniz üzere 2 - 2 bitti! Sonunda da utanç veren bir meydan muharebesi başladı!

Galatasaray, kendi saha ve seyirci avantajını, Fenerbahçe ile arasındaki 10 puanlık üstünlüğün verdiği moral motivasyonu maalesef yine kullanmayı başaramadı! Şaka gibi ama puan cetvelinin dibindeki moralsiz ezeli rakibi Fenerbahçe’yi bu şartlarda bile yenemedi!

Sahada Türkiye’nin en büyük derbisi olarak kabul edilen Galatasaray-Fenerbahçe maçına hiç yakışmayan, berbat bir futbol kalitesini aşamayan bir top oynayan futbolcular maç sonunda çıkardıklarıyla sokak kavgasıyla dikkat çekmek istedi sanıım! Galatasaray’ın Belhanda’sı ile Fenerbahçe’nin Soldado’su ve Jailson’un başı çektiği kavgada iki güzide kulübün oyuncuları, tüm Türkiye’nin gözü önünde sokak serserileri gibi birbirine girdi! Akıllarda futboldan çok bu kavga görüntüleri kaldı! Televizyon haberlerinde defalarca detaylı bir biçimde izledik! İşte iki kulübün geldiği son durum! İçler acısı! Sportif olarak hiç tatmin etmeyen bir seviye, ahlaki olarak ise resmen çöküş! Bunlar nasıl sporcu Allah aşkına!

Bu adamlara, bu kadrolara verilen paralara, sokağa atılan servetlere yazık günah değil mi? Balık baştan kokar. Yıllardır ne aciz, ne kapasitesiz, ne kalitesiz yöneticiler gördü bu kulüpler. Sonunda hepsi el birliğiyle kendi kulübünü batırdı! 20-25 milyon taraftarı yani harcama yapmaya hazır müşterisi bulunan şirketleri bu büyük borç bataklarının altında bırakmak büyük maharet doğrusu! Dünyadaki ilk on lig içerisinde bizimkiler kadar kötü yönetilen kulüpleri başka hiçbir yerde bulamazsınız! Yöneticisi bu kafada, teknik kadroları bu zihniyette olan yerin sporcularından ne bekliyorsunuz! Aslında bu pencereden bakınca şaşırmamak lazım ama insan üzülüyor, kahroluyor işte! Elalemin derbisi olur, festival gibi bir haftasonu geçirir. Spora, rekabete, güzel oyuna, çekişmeye, şakalaşmaya doyar… Bizde derbi oluyor, utancımızdan yerin dibine batıp, sinir harbi yaşıyoruz!

Vah ki vah…

3 Kasım 2018 (Ali Araptarlı) 1246

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

GALATASARAY’DA BAL GİBİ LİSELİ, LİSESİZ AYRIMI VAR!

HAYVANLARA KARŞI SEVGİM GİTTİKÇE SAYGIYA DÖNÜYOR...

GAZİANTEP SAVUNMASI 25 ARALIK PANOROMA KAHRAMANLIK MÜZESİ

AH GALATASARAY AH… KÜKREDİNMİ RAKİBİNİN HALİNE VAH Kİ VAH...

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN...

GAZİANTEP TARİH KÜLTÜR SANAT KULÜBÜ OLARAK BAŞLADIK!

BU GALATASARAY ŞAMPİYON OLAMAZ! OLMAMALI!

17 AĞUSTOS 1999’U NE DE ÇABUK UNUTTUK!

DEPREM DERSİMİZ BOŞ GEÇTİ!