GALATASARAY’DA BAL GİBİ LİSELİ, LİSESİZ AYRIMI VAR!

GALATASARAY’DA BAL GİBİ LİSELİ, LİSESİZ AYRIMI VAR!

Kim ne derse desin Galatasaray’da liseli, lisesiz ayrımı var! Ben, liseli değilim ama 50 senelik Galatasaray sevdalısı ve Genel Kurul Üyesiyim. Bu ayrımcılığı en iyi hissedenlerden biriyim. Kim ne derse desin Galatasaray’da iki tarafında açıkça ifade etmediği bir ayrımın olduğu aslında gün gibi aşikar bir gerçektir.Tüm liselileri kastetmiyorum ama bu gerçeği de göz ardı edemeyiz maalesef.

İki tarafın da açıkça ifade etmekten çekindiği bu ayrımcılık, Galatasaray’ın ayağına vurulmuş en büyük prangadır.

Şüphesiz ki Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütüdür Galatasaray. Lise kökenli olmayan, dünya çapında büyük başarılara imza atmış birçok değerli Galatasaray sevdalısı var. Hepsini asla kastetmiyorum ama bazı lise kökenli fanatikler var! Bunlar, lise kökenli olmayan Galatasaraylıları ağızlarıyla kuş tutsalar bile başarılı saymayacak kadar taraflı!

Mustafa Cengiz, benim hemşerimdir, eskiden arkadaşımdı. Mustafa, benim için sütten çıkmış ak kaşık değildir.Son seçimde bana yanlış yapmıştır! O nedenle başka listelerden seçime girmiştim. Bizim liste kazanamadı. Mustafa’nın listesi kazandı. Ama Galatasaray söz konusu olunca kişisel anlaşmazlıklar, ters düşmeler önemini yitirir. Bir zamanlar arkadaşım olan ama aramın bozulduğu biri, doğru olanı yaparsa doğru derim.

Galatasaray’da başkan olmak Galatasaray’ı yönetmek kolay iş değildir! Problem, engel çok! Ama bu son ‘Mali Genel Kurul’da yönetimin sunumlarını dikkatle dinledim.

Mustafa Cengiz ve ekibi birçok konuda başarılı ve önlerine çıkan çok önemli engelleri aşmışlar. En önemlisi UEFA engeliniatlatmaktı, bunu da başarmışlar! Borç ödemeleri yoluna girmiş! FLORYA yerine Kemerburgaz’da yapılacak spor tesisinin pürüzleri çözülmüş, inşaat başlayacak durumdaymış! Mecidiyeköy’deki bina değerlendirme aşamasına gelmiş. Galatasaray Adası için proje çalışmaları başlamış!

En önemlisi de futbol takımımız 22. şampiyonluk kupasını almak ve Avrupa Şampiyonalar Ligi’ne katılmak için istim üstünde! Hal böyleyken benim için mühim olan Galatasaraydır, gerisi teferruattır... Dere geçerken at değiştirilir mi? Galatasaray şampiyonluk yolunda ilerliyor. Hem de;federasyon ve hakemlere rağmen. Liderle arasındaki puan farkını altıya indirmişken olacak iş mi bu? 

139 Galatasaray Lisesi mezunun üyelik işleminin engellenmesi liseli olmayan Mustafa Cengiz - Abdurrahim Albayrak yönetiminin başını yedi! Geç vakte kadar salonda kalan ‘Genel Kurul Üyeleri’nin oyları iki defa sayıldı ve idari yönden, 331’e karşı 358 oyla ibra edilmediler! 

Ben üzüldüm. Mustafa, hemşerim ve eski arkadaşım olduğu için değil! Şampiyonluğa giden Galatasaray’ın önüne hiç yoktan, bilinçsizce, son derece bencilce engeller konulduğu için. İnşallah bu olumsuz tutum Florya’ya yansımaz... Fatih Terim’in pratik zekâsına, tecrübesine ve gücüne güveniyorum. Başka da güvenilecek bir şey kalmadı...

25 Mart 2019 (Ali Araptarlı) 2145

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

HAYVANLARA KARŞI SEVGİM GİTTİKÇE SAYGIYA DÖNÜYOR...

GAZİANTEP SAVUNMASI 25 ARALIK PANOROMA KAHRAMANLIK MÜZESİ

AH GALATASARAY AH… KÜKREDİNMİ RAKİBİNİN HALİNE VAH Kİ VAH...

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN...

GAZİANTEP TARİH KÜLTÜR SANAT KULÜBÜ OLARAK BAŞLADIK!

BU GALATASARAY ŞAMPİYON OLAMAZ! OLMAMALI!

17 AĞUSTOS 1999’U NE DE ÇABUK UNUTTUK!

DEPREM DERSİMİZ BOŞ GEÇTİ!

KOCAELİ’DEKİ, WELLBORN HOTEL MUHTEŞEM AMA KEŞKE TURİST DE GELSE...