GAZİANTEP BELEDİYELERİ NE YAPMAK İSTİYOR?

Mehmet Demir Atmalı

GAZİANTEP BELEDİYELERİ NE YAPMAK İSTİYOR?

Önce yeşil alan açtık diye övünüyorlar, sonra içini kafe denen beton yapılarla dolduruyorlar ve yine de yeşil alan yaptık diyorlar.  Hele 25 aralık hastanesi kavşağında şehirden emniyet tarafından gelenlerin sola dönememesi çok saçma. Acil hastayı getiren araç hastaneye dönemezse hasta gecikmeden dolayı ölürse mesuliyet kime ait olacak. Bunlar bu zeka ile ülkeyi yönetiyorlar hep ona yanıyorum. Tutluktan Nehir düğün salonuna giden yolda köprülü kavşağı görünmeden sağa dönüş verilmiş. Gelirken yine kavşak görünmeden sağa dönüş verilmiş. Eğer yabancı isen alt geçit yoluna girmişsen yandın bir daha dönemezsin. Hangi zeka ile bunu yapmışlar merak ediyorum.

Hele park yapıyorlar park alnının içini yapı dolduruyorlar kendi adamlarına cafe olarak veriyorlar. Yeşil alan kalmıyor. Sonra vatandaşa yeşil alan yaptık diyorlar. Kavaklığın girişine sankoparkın yapımına kim izin vermişse utanmalıdır. Yaptıran da utanmalıdır. Tarihi alleben çevresi sit alanı sayılmalı idi. Suyun dibine kadar inşaat olur mu? Sanko bugüne kadar binlerce insana iş verdi, aş verdi.

Gaziantepe hatırı sayılır yatırım yaptı hep takdir ettik. Ancak sankopark kavaklık parkına giriş yolunu daraltınca incindik. Bunu konukoğullarına yakıştıramadık. Sankopark oradan yıkılarak taşınmalıdır. Zenginler diye bu kadarı da olmaz. Yıllardır söylüyorum hiçbir gazeteci korkusundan bunu haber yapamıyor. Sankodan bir daha reklam alamam diyor. Halka saygılı olmak lazım. Belediye de sankoparkın arkasında kalan kavaklık parkına da iki üç cafe kondurdu. Kalan kısmı da beton yaptı. Sonra da yeşil alandan söz ediyor. Dünyanın 4. Büyük parkı kavaklık rant için kuşa döndü. Vesselam.

Hele belediyelerin sınırsız bilboard reklamları israfın tadını kaçırıyor. Celal doğana rahmet okutuyorlar. Belediyeler gaz çıkarsalar hemen bilboardlarda reklam konusu ediyorlar. Bu reklamların kağıt afiş matbaa ve bilboard kirasını hiç düşünen var mı? Celal doğanın israfını anlarız da dindar bir kadronun israfını anlamak da zorlanıyoruz. Vesselam.

4 Eylül 2018 (Mehmet Demir Atmalı) 2548

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

ACI KAYBIMIZ!

TIP BAYRAMI MI?

TANZİM SATIŞLAR PANSUMAN TEDBİRLER...

TÜRKÇE KUR'AN DENİLİNCE NE ANLIYORUZ?

DÜNYAYI UNUT, AHİRETE BAK?

DİNSİZ TÜRK SOYSUZ MÜSLÜMAN OLAMAZ!!!

İŞSİZLİK İÇİN ÇÖZÜM ARANIYOR...

MO’DAN MU’YA TÜRKLER

FİLİSTİN KAVMİ SAKA İSKİT KOLUNDAN TÜRKTÜR